Stále stejná písnička: Chrome roste, Firefox padá

0

Statistiky od společnosti Net Applications jasně značí současné trendy (podle všeho sbírá data lépe nežli firma StatCounter). Není měsíce, kdy by Internet Explorer nepřišel o část uživatelské základny – až na vzácné výjimky, samozřejmě. Červenec 2011 znamenal pro Microsoft další neúspěch. Namísto červnových 53,68 % získal jeho prohlížeč „pouhých“ 52,71 %.

Z dlouhodobého hlediska se tržní podíl Firefoxu nelepší, zatím se ale současná dvojka stále pohybuje nad hodnotou 20 %. V uplynulých měsících je to jako na houpačce. V červnu se ohnivá liška nevyhoupla nahoru, naopak se zhoupla o kousek dolů – z 21,67 % na 21,47 %.

Chrome rozradostňuje Google již velmi dlouho. A zatím není k zastavení. Navýšení podílu na trhu z 13,11 % na 13,49 % to jen potvrzuje. Červen byl úspěšný i pro Safari, které skočilo o pořádný kus výš, a to z 7,48 % na 8,10 %. Určitě za to ale neděkuje verzi por Windows.

Opeře se naproti tomu příliš nedaří, po několik měsíců si udržuje sestupnou tendenci. V červnu se propadla na 1,73 % a červenec norskému vývojovému týmu lepší zprávy nepřinesl. Opera pro sebe uzmula 1,65 % z celého trhu. Podívejte se níže na naši předpověď vývoje trhu s prohlížeči.

Zdroj: Net Applications

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Co je to za nesmysl? Nastupce prece ma umet vsechno co umi predchozi verze + spoustu navic … Pochybuji, ze Windows 8 neprehraji DVD – a pokud ne, urcite nebudou jedinym resenim vyrobci PC – existuje jeste napr. klite mega codec pack, se kterym urcite bude mozne prehravani i ve WMplayeru …

  2. Nevim co se divite. Jestli to chapu dobre, tak M$ se vyvaze z placeni licencnich poplatku a asi je budou muset platit ti, co budou dodavat SW s touto technologii.

    BTW predpoklad, ze nova verze SW umi to co stara + neco navic je (velmi casto bohuzel) mimo. Ve Windows lze najit nekolik pripadu (me konkretne vadi nemoznost alternativnich panelu)

  3. A koho to zajímá?
    Používá snad někdo Windows Media player nebo jak se ta parodie na přehrávač jmenuje?
    Snad každý lepší přehrávač (VLC, KM) má všechny potřebné kodeky už v sobě.