Stará síť bude vypnuta 1. července. Tím Skype některé starší platformy opustí

Microsoft konečně řekl, kdy bude vypnuta stará síť, díky které je možné Skype používat i na platformách, jejichž podpora loni oficiálně skončila.

2
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Od akvizice Skypu Microsoftem uplynulo již šest dlouhých let. Stará architektura pro nový svět počítačů plný zařízení s omezeným výkonem běžících na akumulátor nebyla vhodná, transformace služby trvala několik let – začala už v roce 2012. Teprve letos ale bude migrace na novou architekturu dokončena se vším všudy. Součástí koexistence staré a nové architektury byly technické problémy různého druhu.

Těm by definitivně mělo odzvonit po vypnutí staré architektury, s tím ovšem přestane být Skype dostupný pro některé platformy. Microsoft situace využije k tomu, aby pročistil portfolio klientů. Zrušena bude podpora okrajových platforem, např. Windows RT. Firma oznámila, že ohlášený konec podpory nastane v říjnu 2016. To se sice stalo, až dosud ale Skype na uvedených platformách stále fungoval.

Na jakých platformách je dnešní Skype podporován? Prozradí vám to tato tabulka.

Protože sám vlastním tablet s Windows RT, vím, že Skype na něm šlape dodnes. Datum, kdy bude stará platforma definitivně odstavena a starší klienty tedy přestanou fungovat, oficiálně nikdy nepadlo bylo původně stanoveno na 1. března. Teď už i Microsoft ví, kdy se to stane. Důvody odložení neznáme, konec je však už opravdu na dohled.

Microsoft informaci začal rozesílat e-mailem minimálně těm, kdo již nepodporované klienty stále používají. Stará síť bude vypnuta 1. července 2017, tedy za necelý jeden měsíc. Pak už staré klienty nebudou funkční. Pro pořádek dávám, že se to týká:

  • Skypu pro Windows Phone 8.x,
  • Skypu pro Windows RT,
  • Skypu pro iOS 7 a starších vydání,
  • Skypu 7.16 a starších vydání pro Windows,
  • Skype 7.18 a starších vydání pro macOS,
  • Skypu 4.3 pro Linux (tj. klient, jenž přecházel klientu založenému na webové verzi).
Skype pro Windows RT se řadí ke klientům, které brzy přestanou fungovat
Skype pro Windows RT se řadí ke klientům, které brzy přestanou fungovat
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE