Blizzard naděluje. StarCraft II můžete stáhnout a hrát zdarma bez velkých omezení

0
StarCraft II
StarCraft II

Letos na BlizzConu Blizzard slíbil, že populární realtime strategii StarCraft II uvolní jako free to play. Včera se tak oficiálně stalo a studio znovu zopakovalo, že nejde o klasický freemium model, který hráči nemají rádi. Hru lze (do)hrát i bez placení.

Věc se má tak, že každý si může bezplatně stáhnout a hrát singleplayerovou kampaň Wings of Liberty. Kdo si ji v minulosti koupil, ten se může až do 8. prosince přihlásit a bezplatně si stáhnout zergskou část Heart of the Swarm. Samostatně stojí 15 eur. Kompletní edice i s kampaní Legacy of the Void je za 40 eur.

V multiplayeru bude možné bezplatně hrát za jednotky ze všech tří dílů. Do žebříčku Ranked se budete moci dostat deseti denními vítězstvími v Unranked nebo ve hře proti AI. Omezením jsou kooperační mise, u nich lze nad pátou úroveň vytáhnout jen velitele Raynora, Kerrigan a Artanise.

Kvůli StarCrafu II budete potřebovat počítač s Windows nebo OS X. Dále pak účet na Battle.net, do kterého se pak přihlásíte a na hlavní stránce u hry kliknete na Play For Free.

Ohodnoťte tento článek!