Stardock kompletně předělal Start8. Teď vypadá jako dřívější nabídka Start

0

Jak firma Stardock slíbila, tak učinila. S Microsoftem nesouhlasí ve všem, a tak se rozhodla, že vyrobí tlačítko a nabídku Start pro Windows 8. Již od relativně brzkých testovacích fází operačního systému jsme mohli na hlavní panel vracet proslulé tlačítko, jen provedení samotné nabídky mnoho nadějí nevzbuzovalo. Šlo o úvodní obrazovku, jak nám ji představil Microsoft, jen nebyla ve výchozím stavu roztažená na celou obrazovku. S konečným sestavením Windows 8 se ale vývojáři vytasili s kompletně předělaným produktem.

Start8, jak se alternativa pro Osmičky nazývá, přichází v nové verzi. Program prodělal kompletní změnu vzhledu, nejde o pouhý facelift. Konečně vypadá jako nabídka Start z Windows 7. Věrná imitace vám nabídne všechno to, nač jste byli zvyklí. Můžete procházet nainstalované programy, nyní ovšem i ty z Metra, vyhledávat jako dřív, oblíbené položky lze dokonce připnout, abyste je měli vždy po ruce. Odepřeny vám nebudou seznamy naposledy otevřených dokumentů a jumplisty.

 

Z minula přežila funkce spouštění na plochu místo do Metra. Start8 zvládne zlikvidovat rovněž funkce v rozích obrazovky. Pokud vás novinka zaujala, stáhněte si ji z webu firmy Stardock. Lépe řečeno, zde se zaregistrujte, odkaz ke stažení vám přijde e-mailem.

Zdroj: StarDock via Neowin

Ohodnoťte tento článek!