Staronové monitory z dílen Eizo

0

Populární výrobce profesionálních monitorů představil nové produkty do svého již tak nabitého portfolia, rozhodně se o nich ale nedá říci, že by šly s davem. Nejsou širokoúhlé, nemají Full HD rozlišení a nejsou ani přehnaně velké. Příjemná změna pro každého, kdo je z té nekonečné ságy širokoúhlých monitorů již znaven a chce vidět něco nového se „starým“ poměrem stran 5:4.

Eizo FlexScan S1921-X

Bratrské trio sestává z modelů S1921-X, S1721-X a S1701-X rodiny FlexScan. Dvojice číslic po počáteční liteře „S“ označuje velikost úhlopříčky, jedná se tedy o jeden 19″ a dva 17″ monitory. Nejedná se o ryze nové produkty, jde spíše o upgrade stávajících kousků: proto ono „-X“ na konci každého kódu, které vám pomůže odlišit je od starších sourozenců.

Eizo FlexScan S1721-X

Rozlišení nových monitorů budiž konzervativních a relativně dlouho neviděných 1280 × 1024 px, u použité matrice je situace lehce komplikovanější. Modely S1921-X a S1721-X jsou vybaveny nějakou verzí xVA (o kterou přesně jde se zpráva nezmiňuje), která jim zajišťuje výborné pozorovací úhly (jejich maximální jas je 250 cd/m²). S1701-X dostal do vínku pouze TN podklad, má však o něco vyšší jas (300 cd/m²) a podstatně horší pozorovací úhly.

Eizo FlexScan S1701-X

Jedna z nejzajímavějších nových „fičur“ je tzv. Paper Mode, který má za úkol simulovat podobu vytisknutého papíru. Samozřejmostí je začlenění podpory technologie Auto EcoView (senzor citlivý na světlo dynamicky upravující hladinu jasu), ze které musí být potěšeni všichni ekologičtí vyznavači.

Všechny tři dnes představené produkty disponují dvojicí výstupů DVI a D-Sub. Jejich cena naneštěstí oznámena nebyla, stejně jako očekávaná dostupnost na trhu.

Zdroj: iTech News

Staronové monitory z dílen Eizo

Ohodnoťte tento článek!