Startuje nová internetová televize. Lepší.TV láká hlavně nízkou cenou

5

GoNet, provozovatel tvprogram.cz, rozjíždí vlastní internetovou televizi konkurující O2 TV a spol. Jmenuje se Lepší.TV a stojí 199 Kč měsíčně (nebo 182 Kč s ročním tarifem). Služba nabízí vlastní stolní přehrávač postavený na Androidu, sledování je ale možné i v prohlížeči na PC, tabletu nebo mobilu. Je však nutné, aby prohlížeč/systém podporoval videoformát H.265 (HEVC).

Nová internetová televize Lepší.TV
Nová internetová televize Lepší.TV

Služba využívá úspornou kompresi kvůli nižším nárokům na internetové připojení. Stačit by měla rychlost 1,2 Mb/s pro SD a 3 Mb/s pro HD kanály. Celkově je v nabídce okolo 60 stanic (seznam zde), víceméně jde ale jen o ty, které se vysílají v DVB-T. Nadstandardem jsou Filmboxy, CS Filmy, dětský Nickelodeon, Sport 5 nebo Nova Sport 1, ty všechny jsou ale jen v SD. V nabídce jsou i tři kanály pro dospělé a několik slovenských, polských a dalších mezinárodních programů. Kdo by chtěl HBO nebo Eurosport, má zatím smůlu.

Lepší.TV už má vybudovaný archiv se stovkami pořadů, filmů, dokumentů nebo seriálů. Ty už běžely v televizi, ale teď si je budete moci pustit kdykoliv. Televize navíc ukládá všechny pořady až sedm dní nazpět. Soukromý archiv si můžete tvořit i sami, prý s prakticky neomezenou kapacitou (archiv je online). Velkou nevýhodou je, že tarif podporuje jen jedno zařízení současně. Pokud byste chtěli sledovat TV na dvou počítačích nebo počítači a stolním set-top boxu, musíte si připlatit.

 

Samotný set-top box s Androidem slouží i jako obecný přehrávač z domácí sítě nebo USB zařízení. Podporuje všechny důležité formáty videa, zvuku, titulků i kontejnerů. Lze k němu připojit myš a klávesnici a pak surfovat na webu. Nechybí ani Play Store s přístupem k hromadě dalších aplikací a her.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

  1. Pořád marně čekám na službu, kde bych si objednal jednu stanici za 10 Kč, HD za 15 Kč měsíčně, při výběru nad 10 stanic by byly množstevní slevy, některé speciality by pro mě za mě mohly být dražší (HBO).

    Jinými slovy, proč mám platit za desítky stanic, když mě zajímá jedna nebo dvě a ostatní mám na DVB-T nebo na satelitu jen se základním poplatkem?

    Stejná připomínka se týká i satelitních operátorů.

  2. Tv program s jejich službou spočívající v možnosti nechat si nahrát program který jsem z nějakého důvodu nemohl sledovat „v přímém přenosu“, jsem zaregistroval v době, kdy úplně stejnou službu (myslím že se ten web jmenoval nahraj.to, či nějak podobně) zrušili pod záminkou porušování autorských práv, či nějakou jinou dnes už dost únavnou argumentací asi po dvou měsících provozu. Pak tedy přišel TV program, bylo to úplně to samé, akorát asi měli lepší lobby, nebo někdo dostal něco „do kapsičky“, nevím, ale prostě to nějak fungovalo. Zadarmo. Přišlo mi to asi tak, jako když na konci osmdesátek zlegalizovali černou burzu v Ostravě – Kunčicích tak, že ji přesunuli z Kunčické haldy na Černou louku a začali na ní vybírat vstupné. Jinak vše zůstalo při starém, tedy když z toho stát něco má, tak je úplně jedno že se tam šmelí s „pašungem“. Kvalita nahraných pořadů byla tedy dost tristní, když jste si nechali nahrát díl seriálu který trval řekněme 50 minut, tak jste pak stahovali soubor 1GB, protože tam bylo deset minut před a 20 minut po tom co vás skutečně zajímalo, ale … bylo to zadarmo, tak to člověk zase až tak neřešil. No a teď už si nějaká vepřová hlava řekla, že na charitu už není doba a ten sám shit pod záminkou „Lepší TV“ a jiných „výhodných“ služeb, bude poskytovat za peníze. OK, každé zboží má svého kupce a myslím že v téhle zemi se jim bude dařit.
    To Pety – Stejnou otázku si pokládají tisíce normálních lidí. Někteří už přišli na to že je to zbytečné a jdou svou vlastní cestou (například cestou cardsharingu) a někteří se tím ještě stále trápí. Odpověď je naprosto jednoduchá. Dokud budou votroubci PLATIT, tak nikdo nic rozumného nevymyslí, nemá k tomu totiž důvod. Nicméně jsou země, jako například Kanada (a je jich pochopitelně více kde jsou na tom lidé s nakládáním se svými penězi daleko dále než tady) kde existují dvě věci o kterých se tady ještě neví co to je. Ta první je konkurenčí prostředí (ne, volnysatelit.cz opravdu není konkurenčním prostředím k FreeSatu ani k FlixTV) a ta druhá je „pay per view“ (ne, to že vám dá provider na výběr i „bonusový“ balíček který si můžete poskládat sami – bohužel pouze z kanálů na které se můžete dívat pouze pod sedativy nebo v pokročilém stádiu senility není pay per view). Šance na to, že to tady v brzké budoucnosti bude vypadat alespoň přibližně tak jak to popisuješ, je tedy naprosto mizivá.

  3. Lepší.TV využíváme od února a musíme říct, že nás velmi mile překvapila. Prostředí služby je pěkně graficky zpracováno a jde vidět, že se služba posouvá kupředu (nové funkce apod.) Mrzelo nás zrušení slovenské Markízy, ale následně jsme pochopili, že to není chyba firmy, ale není možné obyčejnou Markízu v ČR sledovat. Oproti o2TV je skvělé, že si můžeme pořady nahrávat neomezeně, také filmotéka nás hodně potěšila. Doporučujeme, my jsme spokojeni. Katka a Lukáš