Startup Crono Labs vyvíjí malou skříň, která udělá z monitoru herní mašinu

0

Zajímavý startup Crono Labs, jež je možné umístit na monitor s Vesa úchyty, se objevil na k tomu určeném webu Indiegogo. Prozatím shánějí $2000 na výrobu prototypů a otestování, a později hodlají s finálním produktem vyrukovat na Kickstarteru, kde se pravděpodobně pokusí sehnat dostatek financí na rozběhnutí hromadné výroby.

Crono Labs C1

Startup Crono Labs tvoří Ruairí McNicholas (18 let) a Oliver Burke (17 let), kteří se s projektem Crono Labs snaží navázat na svůj předchozí úspěch v technologické soutěži F1. Ta spočívala ve vytvoření funkční zmenšeniny závodního vozu Formule 1. Z 20 000 týmů čítajících 3-6 lidí se jim podařilo dostat do prestižního finále v Abu Dhabi čítajícího 39 nejlepších.

Crono Labs C1

A co je vlastně skříň s prostým označením C1 zač? Měla by pojmout desky formátu Micro-ATX a Mini-ITX, ATX zdroj a grafickou kartu s délkou do 26,67 cm. Navíc by se dovnitř měly vměstnat ještě dva 3,5″ a dva 2,5″ disky. Chlazení skříně poté obstarají čtyři 120mm ventilátory. O komponenty se pak mohou postarat také dva radiátory vodního chlazení o velikost 120 a 240 mm, avšak ty bude možné použít pouze se základní deskou formátu Mini-ITX.

Crono Labs C1

Klíčovým prvkem by poté měla být základní deska s konektory umístěnými směrem dolů, díky čemuž bude možné propojit monitor s výstupy pomocí dodávaných krátkých kabelů. Konkrétní rozměry skříně zatím nejsou známy, ale mladíci z Crono Labs slibují šířku okolo 18 cm. Podle dostupných informací se chtějí zaměřit také na nízkou hmotnost.

Crono Labs C1Zdroj: Indiegogo, Crono Labs

Ohodnoťte tento článek!