StatCounter: Firefox 3.5 je celosvětově nejoblíbenější

0

Organizace StatCounter Global Stats prohlásila, že Firefox 3.5 se stal v období 14. až 20. prosince celosvětově nejoblíbenějším prohlížečem, kdy překonal jednotlivé verze konkurenčního Internet Exploreru od Microsoftu.

„Firefox 3.5 je nejpopulárnějším prohlížečem na světě. Překonal IE 6, IE 7 a IE 8. Ano, jedná se pouze o jediný zdroj. Ano, všechny verze IE dohromady stále překonávají všechny verze Firefoxu dohromady. Ano, je to pouze jeden týden. Budiž. Přesto je to skvělé.“, prohlásil Asa Dotzler z Mozilly.

Zejména část „jediný zdroj“ v předchozím prohlášení má poměrně velkou váhu. Dle jiné statistické firmy, Net Applications, totiž Firefox 3.5 má „jen“ 16,86 % a tedy méně, než kterákoli verze IE, kdežto StatCounter z asi 3 miliónů webových stránek vypočetl 21,93 % pro stejný prohlížeč.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ano?! opravdu pracuje na opravě SVÝCH chyb SVÝCH produktů, tak proč ho za to chválit?! Byť je SW poněkud specifický druh zboží, i u něho je žádoucí bezchybný stav a oprava chyb není plus, nýbrž nutnost..