Statistika: Windows 7 přestávají růst. Přišla řada na mladší Windows 8?

0

Pokud zrovna nelíbáte svou drahou polovičku pod třešní, pojďte se s námi podívat, jak se z globálního hlediska vyvíjely tržní podíly internetových prohlížečů a desktopových operačních systémů. Kdy konečně Internet Explorer, šampion poslední dekády, předá zlatou medaili někomu jinému? Zřejmě až v době, kdy Windows nebudou relevantní. Již přes rok se mu daří držet si skoro poloviční podíl mezi celou internetovou populací. Nárůst z březnových 49,12 % na dubnových 49,61 % to jen potvrzuje.

Březen: Statistika: tržní podíl Chromu pod 15 %, rostla Windows 7 i Windows 8

Nedávno vyšlo najevo, že právě podniky se Internet Exploreru z velké části stále nevzdaly, ačkoli penetrace alternativních prohlížečů je patrná. Redmondský produkt k brouzdání používá rovněž velká část uživatelů z Číny, kteří se dokonce nebojí ani prastaré šesté řady z roku 2001.

 

Podle Net Applications.com si na své konto zanedbatelné skoro tři desetiny procenta připsala tržní dvojka, jež konkrétně povyskočila z 17,70 % na 17,98 %. V případě Firefoxu se nicméně jedná o druhý nárůst po sobě, díky němuž se vyškrábala na nejlepší pozici od loňského září. Tehdy se její podíl ještě pohyboval nad 18 %.

Tip: Podle výzkumu Microsoftu není čtvrtina počítačů chráněna proti virům

I Chrome se zlepšil, a to z 14,69 % na 14,78 %. Dřívější tempo růstu si neudrželo Safari a nakonec se ve srovnání s předchozím měsícem (12,06 %) propadlo na 11,27 %.

Dubnová statistika: internetové prohlížeče
Dubnová statistika: internetové prohlížeče

V dubnu jsme se stali svědky zásadní události. Windows 7 přestala růst. Vůbec poprvé se podíl operačního systému nejen nezvětšil, dokonce se o setinu zmenšil. Uvidíme, co se stane v květnu, ale Osmičky by konečně mohly začít pomalu vytlačovat stávající tržní jedničku. Měli bychom je vidět na více nových počítačích. Windows 8 si také připsala vcelku pěkný nárůst.

  • Windows 7 – z 44,73 % na 44,72 %
  • Windows XP – z 38,73 % na 38,31 %
  • Windows Vista – z 4,99 % na 4,75 %
  • Windows 8 – z 3,17 % na 3,82 %
  • OS X 10.8 – z 2,65 % na 2,82 %

Dubnová statistika: desktopové operační systémy
Dubnová statistika: desktopové operační systémy

Zdroj: Net Applications.com

Ohodnoťte tento článek!