Statistiky Androidu: KitKat lehce poskočil, rychleji roste Jelly Bean 4.2+

0

Google vydal nový přehled Androidů, které se připojují k Play Storu. Jedná se o největší a nejpřesnější statistiky ukazující, které verze systému jsou instalovány na stovkách milionů aktivních zařízení. Díky více než milionovým denním aktivacím se pochopitelně více daří čerstvějším verzím.

Oproti posledním číslům si 2,5 procentního bodu polepšil Android 4.2 o 3,6 bodu pak Android 4.3 a o tři desetiny i nejnovější Android 4.4. Během silných Vánoc lidé evidentně častěji aktivovali (a kupovali) mobily či tablety, ve kterých nemá prsty přímo Google (Nexusy, Motoroly a Google Play edice).

Statistiky Androidu v lednu 2014
Statistiky Androidu v lednu 2014

Z tabulky můžeme vypozorovat, že by už příští měsíc mohl Android 4.2 přeskočit podíl Ice Cream Sandwiche. Na Gingerbread si nejspíš troufne až na jaře. Největším překvapením ale je, že v žebříčku stále figuruje tabletový Honeycomb 3.2 s 0,1% podílem. To je také mezní hranice, zařízení s menším zastoupením už v tabulkách nejsou.

Statistiky Androidu v květnu 2013
Statistiky Androidu v květnu 2013

Honeycomb si už ale 0,1% podíl drží od května 2013. Osobně nevěřím tomu, že Google nějak nemanipuluje výsledky. Není možné, že by při tolika změnách, které se za osm měsíců udály, mohl být starý systém stále tolik zastoupený.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!