Statistiky: Jak si vede Office 2010 beta?

0

Microsoft Office 2010 asi v polovině tohoto roku nahradí předchozí verzi Office 2007. Momentálně si Office 2010 můžete vyzkoušet i vy – na internetu je zdarma k dispozici vývojová veřejná betaverze. Dle anonymně sesbíraných statistik a dat z dotazníků vyplněných testery v prosinci 2009 vypadá budoucnost nového kancelářského balíku Microsoftu docela slibně.

Prozatím si testovací verzi stáhlo přes 2,5 milionu lidí a 80 % doporučilo takto učinit i svým známým. Více jak tři čtvrtiny z nich vyjádřilo svou spokojenost s tímto balíkem a celých 90 % jej považuje za přínos pro svou produktivitu.

Ačkoli se panel nástrojů Ribbon u Office 2007 setkal se značnou nevolí, nyní zhruba dva ze tří lidí označili tuto vlastnost jako velkou přednost a nástroj pro snadnější hledání položek v nabídkách. Nové miniaturní „jednobuněčné“ grafy Sparklines v Excelu 2010 uvítali čtyři uživatelé z pěti.

90 % betatesterů zase dle svého názoru ušetřilo značné množství času při využití nástrojů na úpravu fotografií přímo v PowerPointu – u současné verze Office 2007 je k tomuto třeba stále využít jinou externí aplikaci. Díky nové organizaci zpráv v Outlooku 75 % testerů shledalo svou schránku více přehlednou.

Stejné množství lidí používajících nástroj OneNote se cítilo lépe organizovaně, 80 % uvítalo webové Office pro přístup k dokumentům odkudkoli a 70 % betatesterů pochválilo sdílení dokumentů skrze službu SkyDrive.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nechapu proc tomu nekdo rika “bozi rezim” nebo “bozi mod”, vzdyt je to jen a jen ovladaci panel, s necim takovym jako “god mode”, ktery zname z her, to nema ani zdaleka nic spolecneho.

  2. Nedoporučuji otevírat uživatelům, kteří tohle chtějí použít na Windows Vista 64bitů! Vznikl by velký problém, který se dá vyřešit jediným způsobem a to, že budete muset reinstalovat OS. Mluvím z vlastní zkušenosti, s pozdravem Návstěvník. =D

  3. Já to skoušel, na ploše mám 3. složku zhora pro Vistu a smazat do přes příkazový řádek nejde!!! Jak mám spustit cmd.exe jako správce??? Dostanu se jen do Správce úloh a tam můžu spustit novou úlohu cmd.exe. Ale já to potřebuju spustit jako sprývce, jinak to asi nesmažu!!! :o(