Stavíme miniaturní herní počítač s rozumnou cenou, hlučností a spotřebou

0

Gigabyte B85N-Phoenix

Úplně základním kamenem tohoto „levného“ počítače je procesor Intel Pentium G3258, u kterého jsem využil jeho potenciálu k přetaktování.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Jelikož se tento „projekt“ rozhodla podpořit společnost Gigabyte, je jasné, od koho jsem vybíral základní desku. Bylo potřeba, aby umožňovala přetaktování a byla na něj dimenzována, tudíž jsem byl téměř rozhodnutý pro model Z97N-Gaming 5, který má i chlazení napájecí kaskády. Po zvážení toho, že by se celá sestava zbytečně prodražila, jsem nakonec vybral B85N. Pentium i po přetaktování navíc moc energie nespotřebuje, tudíž jsem doufal, že ani v malinké uzavřené skříni nebude problém s lokálním přehříváním.

 

Místo B85N jsem nakonec obdržel B85N-Phoenix, což je to samé jako běžná verze, jen je barevně laděná podobně jako série OC. Původně byla tato deska určená jen pro čínský trh, ale nakonec se Gigabyte rozhodl, že ji bude dodávat i do Evropy a v některých českých obchodech je již skladem. Cenově se pohybuje stejně jako B85N, tedy okolo 1900 Kč. V případě horšího kusu procesoru může být nedostatkem omezené napětí, kdy jádrům bohužel nejde nastavit více než 1,2 V.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Příslušenství je jen základní: manuál, krytka zadního I/O panelu, dva kabely SATA, DVD s ovladači a utilitami a dva káblíky pro připojení antén Wi-Fi a Bluetooth.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Pokud byste B85N-Phoenix porovnali s klasickou B85N, tak kromě barev nenajdete snad žádný další rozdíl, desky jsou naprosto identické. Phoenix má navíc ještě po celém obvodu spodní strany plošného spoje oranžové diody, které buď mohou pulzovat, nebo jen stále svítit. V BIOSu je možno nastavit intenzitu podsvícení, případně jej úplně vypnout.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Napájení procesoru obstarávají celkově čtyři fáze. Jak budete moct vidět v testech výkonu, měl jsem v této desce osazené i Core i7-4770K a navíc přetaktované na 4,4 GHz. Ač jsem se tomu divil, MOSFETy se nijak moc nezahřívaly a maximální teplota, kterou jsem naměřil kontaktním čidlem v uzavřené skříni, byla 62 °C.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Deska má k dispozici slot mini-PCIe pro osazení WiFi a Bluetooth modulu, ten je však pouze u modelu B85N-Phoenix WiFi. Já použil modul ze základní desky Z97N-Gaming 5, kterou naleznete v sestavě v dalším díle. Pokud byste chtěli využít těchto bezdrátových připojení, tak vás nejlevnější modul od Intelu vyjde na přibližně 330–350 Kč, což není žádná závratná částka.

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Konektory pro připojení panelu skříně (tlačítka power, reset, indikační diody) naleznete u vrchní hrany, nad paticí procesoru. Trochu netradiční umístění, ale v našem případě téměř ideální.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

V pravém spodním rohu se kromě dvou pamětí BIOSu nachází také konektor pro dva rozšiřující porty USB 3.0. Opět umístěn naprosto perfektně, jelikož použitá skříň má porty ve spodní části čela. Navíc po obou stranách slotů pro operační paměti můžete vidět i veškeré konektory SATA. Tři jsou ve verzi SATA 6 Gb/s a jeden SATA 3 Gb/s.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Chladič můstku Intel B85je maličký, ale naprosto dostatečný. V zátěži se zahřál maximálně na 54 °C.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Máte-li, nebo plánujete-li pořízení SSD do slotu mSATA, nebudete mít u B85N-Phoenix žádný problém. Slot je napojen na SATA 6 Gb/s, takže se nemusíte bát ani limitace výkonu.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

O funkčnost gigabitového ethernetu se stará čip Intel I217V. Aktuální verze I218V používají výrobci zatím jen u základních desek Z97, avšak z našich testů můžete vědět, že i I217V je dobrou volbou. Osmikanálový zvukový výstup zase obstarává kodek Realtek ALC898.

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Zadní panel nabídne víceméně jen to nejnutnější: pět portů USB 2.0 (jeden označován jako USB_DAC by měl poskytnout kvalitní napájení audio převodníkům), dva porty USB 3.0, kombinovaný konektor PS/2 pro myš nebo klávesnici, ethernet, osmikanálový zvukový výstup a grafický výstup v podobě DVI a HDMI.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Gigabyte B85N-Phoenix

Gigabyte GeForce GTX 750 Ti Black Edition

Kromě základní desky zaslala společnost Gigabyte na stavbu tohoto miniaturního počítače také grafickou kartu. Dlouho jsem zvažoval, jakou vlastně vybrat, jelikož k její velikosti a spotřebě musela být uzpůsobena skříň, její odvětrávání a i zdroj.

 

 

 

Jelikož jsem nakonec vybral maličký Cooltek U2, bylo jasné, že grafická karta musí být co nejkratší, protože je ve skříni pouhých 220 mm místa. Žádný z Radeonů R7 265, který má ve své ceně poměrně slušný poměr cena/výkon, však tuto podmínku nesplňoval a navíc jeho spotřeba není zrovna nejmenší. Na řadu tedy přišla Nvidia GeForce GTX 750 Ti, která díky jádru architektury Maxwell překvapila asi kdekoho svou velmi nízkou spotřebou, nízkým zahříváním, skvělým potenciálem k přetaktování a také trochu i výkonem.

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC

Ze dvou modelů společnosti Gigabyte jsem nakonec zvolil ten dražší, označovaný jako Black Edition. Co má být jeho předností? Především již v základu vysoké přetaktování, kdy by se Boost frekvence měla pohybovat na 1242 MHz na jádře. Při našem testování jsme však zjistili, že jádro běží ve výchozím stavu v každé hře na 1306 MHz a to i po několikahodinové zátěži. Pouze ve Furmarku frekvence kmitala mezi 1298 a 1284 MHz.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Black Edition navíc označuje edici, ze které je každá karta vystavena 168 hodinám nepřetržitého testování za serverových podmínek (při zvýšené okolní teplotě) přímo v továrně Gigabyte (něco málo si můžete o procesu přečíst zde).

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

O chlazení jádra a dvou paměťových čipů se stará dvouslotový chladič Windforce nesoucí dva 80mm ventilátory. Pasiv je rozdělen do dvou částí, kdy obě protkává jedna 8mm tlustá heatpipe mající přímý kontakt s jádrem.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Plošný spoj karty je dlouhý jen necelých 150 mm a končí v úrovni, kde končí i zobáček pro uchycení ve slotu. Chladič však ještě pokračuje dál a prodlužuje kartu na zhruba 190 mm, což i tak je hodnota, která mi naprosto stačila pro osazení. Jak můžete vidět, je zde i jeden šestipinový konektor pro přídavné napájení. Karta by si sama o sobě rozhodně vystačila s napájením ze slotu, ale Gigabyte zřejmě chtěl dosáhnout co největšího potenciálu k přetaktování, ke kterému se už více el. energie určitě bude hodit.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Z obrazových výstupů jsou k dispozici již jen ty digitální, konkrétně dva DVI a dva HDMI. Pokud máte monitor s analogovým D-Subem, budete muset použít redukci.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Jak bych ohodnotil Gigabyte GTX 750 Ti Black Edition, jakožto volbu pro mini-ITX herní počítač? Rozhodně kladně. Hodnoty teplot ze všech různých testů ještě prozrazovat nebudu, ty naleznete až v kapitole se všemi provozními vlastnostmi, ale prozradím jen nějaké základní.

V idle se teplota jádra i po přetaktování pohybovala jen pár stupňů nad teplotou v místnosti. To je na jednu stranu hodně pěkné, na druhou stranu však ventilátory běží neustále na 33 % otáček, respektive zhruba 1700 ot./min. Karta je sice i tak velmi tichá, jen není neslyšná, což by klidně být mohla.

Mini-ITX herní PC screenshoty
Mini-ITX herní PC screenshoty 

Přetaktování mě velmi překvapilo. Jelikož už v základním nastavení běželo jádro na 1306 MHz, neočekával jsem žádný výraznější nárůst frekvence. Bez jakéhokoliv zvýšení napětí (Afterburner navíc u této karty umožňuje u napětí jádra přidat jen 31 mV) jsem se však dostal stabilně až na 1410 MHz. Pro testy jsem frekvenci „zaokrouhlil“ na 1400 MHz. Paměti si daly říct na 6400 MHz efektivně, tedy nárůst o celý 1 GHz. To jsou vynikající výsledky a jsou o to lepší, že se jádro v běžné herní zátěži zahřálo na maximálně 52 °C a ve FurMarku na 57 °C, přičemž otáčky ventilátorů se zvedly jen o pár procent a karta tak byla pořád tichá. 

Mini-ITX herní PC screenshoty
Mini-ITX herní PC screenshoty

Kingston HyperX Fury 2× 4 GB 1600 MHz CL10 a HyperX 3K 120 GB

Kingston HyperX Fury 2× 4 GB 1600 MHz CL10

Další ze společností podílejících se na tomto „projektu“ je Kingston. Ta do menší a výkonově slabší sestavy poskytla 8GB kit nových operačních pamětí HyperX Fury s frekvencí 1600 MHz a časováním CL10.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Cenově se tento kit řadí k těm nejlevnějším, co lze v současné době sehnat. Nabízí příjemný vzhled, kdy máte na výběr z několika barev (červená, bílá, modrá, černá), takže není problém to přizpůsobit vaší základní desce.

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC

Chladiče jsou víceméně jen zkrášlujícím doplňkem, jelikož paměti hřejou velmi málo.

Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit ani napětí 1,5 V, při kterém moduly běží na zmíněných 1600 MHz CL10. S procesory Haswell není problém ani provoz s 1,65 V. S tímto napětím jsem taktéž vyzkoušel, co dokážou paměti na základní desce s čipsetem Intel Z97 a byl jsem příjemně překvapen.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

S časováním 10-11-11-30-1T, což se od výchozího 10-10-10-30-1T moc neliší, byly paměti schopné běžet stabilně na frekvenci 2112 MHz.

Mini-ITX herní PC screenshoty
Mini-ITX herní PC screenshoty

Další zvýšení frekvence už znamenalo ke konci zátěže chybu, tudíž jsem přikročil ke zvýšení časování na 11-13-12-32-1T. Maximální stabilní frekvence se vyšplhala nad 2,4 GHz, konkrétně 2422 MHz. Ani při tomto přetaktování paměti téměř vůbec nehřály. Jde vidět, že ani do levnějších modulů HyperX neosazuje Kingston horší paměťové čipy, které by žádné výraznější zvýšení frekvence nedovolily.

Mini-ITX herní PC screenshoty
Mini-ITX herní PC screenshoty

Kingston HyperX 3K 120 GB

Jako systémový disk posloužilo SSD HyperX 3K 120 GB opět od společnosti Kingston. Jelikož jej již delší dobu používám v testovací sestavě, využil jsem ho i pro tyto účely. Berte to však jen jako ilustrativní prvek, jelikož HyperX 3K mají svá nejlepší léta za sebou, byť jsou to stále velmi povedená a spolehlivá SSD.

OCZ Vertex 450 vs. Samsung SSD 840 EVO a Kingston HyperX 3K

Na ExtraHardware jste mohli v recenzi vidět 240GB verzi, která se, kromě mírně rychlejšího zápisu, od 120GB téměř vůbec neliší.

K SSD už můžete zvolit pevný disk, jaký uznáte za vhodný. Vzhledem k omezeným možnostem skříně doporučuji koupit notebookový 2,5″ disk.

Cooltek U2, SilentiumPC Fortis 2 a zdroj

Cooltek U2: skvělá mini-ITX skříň

Výběr skříně byl prakticky tím nejtěžším úkolem. Na skříni záviselo chlazení, zdroj a také grafická karta. S kolegou Ľubomírem Samákem jsme u výběru strávili téměř několik hodin, jelikož možností, jak nakombinovat různé komponenty, bylo mnoho. Nakonec jsme se rozhodli pro to, že procesor bude chlazen běžným věžovým chladičem, nikolik nízkoprofilovým.

 

Volba tedy padla na Cooltek U2, což je celohliníková mini-ITX skříň v ceně okolo 2000 Kč. Cooltek je německá společnost, která se z velké části zaměřuje právě na malé skříně. Co se mi u U2 moc líbí, je to, že u ní nenajdete víceméně žádné zbytečnosti, které už dnešní moderní PC nepotřebuje. Mezi to patří například 5,25″ pozice pro optickou mechaniku.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Vnější strana všech hliníkových částí je kartáčována, což skříní dodává šmrnc a je to takový příjemně decentní drobeček s vysokou kvalitou provedení. Nebudu však popis už příliš rozvíjet, jelikož pro vás připravuji i samostatnou recenzi této skříňky.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC

SilentiumPC Fortis 2

Chladič procesoru jsem rovněž řešil s kolegou, který se v nich orientuje a testuje je. V případě věžového chladiče, který by měl chladit přetaktované Pentium G3258, jsme se celkem jasně shodli na chladiči SilentiumPC Fera 2. Po komunikaci se zastoupením SilentiumPC jsem se však dověděl, že Fera 2 bohužel momentálně není dostupný k zapůjčení a bylo mi nabídnuto chladiče Fortis 2, který stojí něco málo přes 800 Kč, což jsem nakonec přijal.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC

V příslušenství toho příliš nenaleznete, pouze kit k uchycení chladiče, návod, dva páry uchycovacích drátů pro ventilátory a malou tubu teplovodivé pasty. Chladič podporuje všechny moderní, ale i trochu starší patice AMD i Intel, tudíž se o kompatibilitu rozhodně nemusíte bát.

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC

Konstrukcí je velice podobný dobře známému Prolimatech Megahalems a už jeho velikost napovídá, že je určen pro něco výkonnějšího než jen pouhé Pentium. S tím naprosto souhlasím a můžete klidně zvolit levnější Fera 2, či jiný chladič. Fortis 2 jsem v sestavě použil opravdu jen z toho důvodu, že nebyla možnost zapůjčení levnějšího Fera 2.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC Mini-ITX herní PC

Mohu však říct, že se mi chladič velmi zalíbil, jelikož má celkem velký potenciál a přitom je jeho cena přívětivá. Ventilátor je navíc možnost řídit pomocí signálu PWM, s čímž Gigabyte B85N-Phoenix nemá žádný problém a po zregulování je tak velmi tichý. Podrobnou recenzi tohoto chladiče připravuje kolega Ľubomír Samák, tudíž si ji rozhodně nenechte ujít.

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Mini-ITX herní PC
Mini-ITX herní PC

Seasonic G-360

Pro napájení celé sestavy slouží zdroj Seasonic G-360. Je to z kategorie 3xx W momentálně asi nejlepší zdroj, ale patří taktéž k nejdražším. Za zhruba 1650 Kč nabízí povedený návrh, osazení kvalitními součástkami a velmi dobré hodnoty účinnosti, regulace a zvlnění napětí.

Seasonic G-360

V závěru článku naleznete doporučení i na jiné zdroje, jelikož je jasné, že ne každý bude chtít investovat do zdroje tolik peněz.

Testovací metodika a přetaktování

Testovací metodika

Mini-ITX herní PC

Jelikož výkon samotného procesoru a samotné grafické karty znáte již z našich recenzí, zaměřil jsem se čistě jen na herní testy výkonu.

 

V naprosté většině případů jsem u her využil metodik Mirka Jahody, který je používá pro testování grafických karet. Pouze v případě F1 2013 a World of Tanks se metodika liší. U Formulí 1 jsem použil výchozí nastavení benchmarku a u World of Tanks jsem testoval v aktuální verzi 0.9.2 se svým vlastním záznamem bitvy z mapy Windstorm, která je momentálně jednou z nejnáročnějších.

Pro ukázku toho, jestli jsou hry bržděny procesorem nebo grafickou kartou, jsem do porovnání přidal i kombinaci procesoru Intel Core i7-4770K (OC na 4,4 GHz) s grafickou kartou GeForce GTX 750 Ti.

Přetaktování

Výkon, teploty i spotřebu jsem testoval ve třech nastaveních frekvencí. První nastavení bylo úplně výchozí, tedy bez jakýchkoliv změn v BIOSu či u grafické karty. Další nastavení bylo přetaktování procesoru na 4 GHz při napětí 1,1 V.

Mini-ITX herní PC screenshoty
Mini-ITX herní PC screenshoty

Úplně posledním nastavením bylo přetaktování procesoru na 4,4 GHz při napětí 1,2 V a grafické karty na 1400 MHz u jádra a 6400 MHz efektivně u pamětí.

 

Herní testy

Herní testy

Provozní vlastnosti

Provozní vlastnosti

Teploty jsem měřil pomocí Real Tempu (CPU) a MSI Afterburneru (GPU). Spotřeba byla odečítána z běžného zásuvkového wattmetru. Provozní vlastnosti jsem zkoušel celkem v sedmi situacích:

 • Idle: systém ponechám v klidu po dobu patnácti minut
 • Surfování: využito skriptu pro testování výdrže notebooků, který v Chrome každých 15–20 vteřin obnovuje web Cnews.cz
 • Full HD video: přehrávání full HD videa Samsung Oceanic Demo pětkrát za sebou (akcelerace GPU)
 • 4K video: YouTube – přehrávání videa Dubai in 4K – City of Gold v rozlišení 4K (akcelerace GPU)
 • Hry: třikrát po sobě běžící benchmark v Metro: Last Light s nastavením z testu výkonu
 • Zátěž CPU: zátěž procesoru v Intel Burn Test s nastavením zátěže na high
 • Zátěž GPU: zátěž grafické karty ve Furmarku, 1920×1080 burn-in-test

Mini-ITX herní PC screenshoty
Mini-ITX herní PC screenshoty

Teploty

 

Spotřeba

Doporučení a poděkování

Cena a doporučení komponent

Jsme již v závěru článku a nezbývá, než shrnout všechny zkušenosti, informace a tipy týkající se miniaturní herní sestavy. Začneme cenou a doporučením komponent.

Cena komponent s DPH (aktuální k 26.8.2014)
Procesor: Intel Pentium G3258 1 700 Kč
Grafická karta: Gigabyte GTX 750 Ti Black Edition 3 900 Kč
Základní deska: Gigabyte B85N-Phoenix 1 900 Kč
Operační paměť: Kingston HyperX Fury 2× 4 GB 1600 MHz CL10 2 200 Kč
SSD: Kingston HyperX 3K 120 GB 2 160 Kč
Zdroj: Seasonic G-360 1 640 Kč
Chladič procesoru: SilentiumPC Fortis2 840 Kč
Skříň: Cooltek U2 1 980 Kč
Celkem: 16 320 Kč

Celková částka za námi postavený počítač je necelých 16 400 Kč. Není to málo, ale musíte vzít v úvahu, že připlácíte za miniaturní rozměry. Navíc se najdou komponenty, u kterých by se mohl udělat kompromis:

 • Grafická karta: Můžete zvolit o několik stovek levnější modely GeForce GTX 750 Ti.
 • Operační paměti: Ze začátku můžete vzít třeba jen jeden 4GB modul a časem přikoupit druhý, jelikož na levnějším 8GB kitu ušetříte jen okolo 200 Kč.
 • SSD: Zde by bylo možné ušetřit až 500 Kč zvolením Kingstonu V300 120 GB, případně několik stovek u Intelu 520, Kingstonu HyperX Fury, Crucialu M500, Samsungu 840 Evo nebo Crucialu MX100. Také můžete vzít buď menší SSD, nebo ho úplně vynechat a mít pouze pevný disk.
 • Chladič CPU: Pokud zvolíte Pentium G3258, můžete jej chladit klidně i přibaleným chladičem. Nepočítejte však s tichým provozem a nějakými zázračnými teplotami. Z levnějších chladičů rozhodně mohu doporučit SilentiumPC Spartan Pro nebo Fera 2. Oboje to jsou chladiče s dobrým poměrem cena/výkon a na Pentium by oba měly dostačovat s přehledem.
 • Zdroj: Až 800 Kč můžete ušetřit, pokud zvolíte například Seasonic OEM 350 W, případně 400 Kč zvolíte-li Seasonic OEM Gold 350 W. Ani jeden nedosahuje kvality G-360, ale pořád to jsou dobré zdroje, které na základě zkušeností nemám problém doporučit.

Na co si dávat pozor při skládání/tipy při skládání

Než se pustíte do samotného skládání, správně si rozvrhnětě, v jakém pořadí budete komponenty osazovat, jelikož by se vám taky mohlo stát, že v momentě, kdy už budete skoro hotovi, kvůli něčemu budete muset vytahovat celou základní desku. Zejména si dávejte pozor, pokud budete do skříně instalovat 3,5″ pevný disk. V případě dvouslotové grafické karty jej nemůžete umístit na dno, ale musíte jej umístit na mřížku, která je přišroubovaná na vnitřní straně čela. V tomto případě musíte disk uchytit ještě dříve, než osadíte základní desku s rozměrnějším chladičem.

 

Pokud budete mít chladič velikosti mnou testovaného SilentiumPC Fortis 2 a zároveň 3,5″ pevný disk na přední mřížce, musíte odmontovat zadní ventilátor, jinak se s deskou nedostanete až k distančním šroubkům.

Mini-ITX herní PC

V případě Coolteku U2 je pod základní deskou (mezi plošným spojem a bočnicí, zkrátka výška distančních šroubků) odhadem asi 10 mm místa, tudíž můžete mnoho kabelů vést pod ní. Snažte se zachovat co nejlepší cable management a pokud možno, tak všechny přebytečné kabely dostat z prostoru základní desky a všech ventilátorů.

Shrnutí a poděkování

Jaký je závěr tohoto článku? Za jakž takž rozumnou cenu lze postavit výborný herní počítač pro nenáročné uživatele. Intel Pentium G3258 a GeForce GTX 750 Ti po přetaktování poskytnou i pro hraní v rozlišení 1920×1080 dostatek výkonu, abyste si i ty nejnovější hry mohli vychutnávat na aspoň trochu pěknější nastavení a nemuseli škudlit na minimální detaily.

Mini-ITX herní PC

Jako bonus dostanete perfektní provozní vlastnosti, kdy se ani po přetaktování běžně ve hrách nedostanete se spotřebou nad 150 W (v případě stejné účinnosti, jako má použitý Seasonic G-360). Teploty vynikající, odvětrávání skříně naprosto dostatečné i v případě použití procesoru Core i7-4770K a to ticho, které zůstane i při hraní.

Velké poděkování patří společnostem, které byly ochotny poskytnout za účelem tohoto článku potřebné komponenty a bez kterých by tohle všechno prakticky nebylo možné.

Za zapůjčení procesoru Intel Pentium G3258, základní desky B85N-Phoenix a grafické karty GeForce GTX 750 Ti Black Edition děkujeme společnosti Gigabyte


Za zapůjčení operačních pamětí HyperX Fury 2× 4 GB děkujeme společnosti Kingston


Za zapůjčení skříně Cooltek U2 děkujeme společnosti PC-Cooling.de


Za zapůjčení chladiče Fortis 2 děkujeme společnosti SilentiumPC


Stavíme miniaturní herní počítač s rozumnou cenou, hlučností a spotřebou
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 1 hlas