Steam chystá herní revoluci. Knihovnu budete moci sdílet s až 10 přáteli!

0

Mluvilo se o tom už od června, včera se to definitivně potvrdilo. Steam chystá tzv. Family Sharing (rodinné sdílení), funkci pro sdílení nakoupených her. Hráči budou moci každý titul z knihovny půjčit až deseti lidem, přičemž ti si jej zdarma stáhnou, budou mít vlastní uložené pozice i nasbírané achievementy. I když je v názvu rodina, sdílet hry bude možné i mezi přáteli.

Sdílení knihovny na Steamu

V knihovně si budete moci prohlédnout cizí nakoupené tituly a vyžádat si jejich hraní. Majitel pak musí půjčení schválit. Má to háček? Samozřejmě. Každou hru může hrát jen jeden uživatel současně. Nelze tedy kamarádovi půjčit Battlefield a pak si to navzájem rozdat na bitevním poli. Majitel má vždy výhradní právo hrát. Pokud zrovna hraje kamarád a majitel hru spustí taky, kamarád dostane pár minut času na uložení pozice, nebo mu bude nabídnut nákup a plynulé pokračování.

Ne všechny hry ale bude možné sdílet. Steam mluví například o titulech, které používají vlastní klíče nebo systém předplatného, takové jsou ale v katalogu v menšině. Kamarádi také nebudou moci nakupovat například DLC. Případné doplňky uvnitř her (nové zbraně a jiné bonusy) už ovšem ano, ale budou dostupné pouze pro ně, nesdílejí se zpětně s majitelem hry.

Funkce Family Sharing bude dostupná v celém světě a už brzy vypukne betatest. Zde si můžete zažádat o pozvánku, Provozovatelé ale pozvou jen 1000 uživatelů. V případě, že bude funkce nějak zneužívána nebo hackována, Steam si vyhrazuje právo odebrat sdílení.

 

Steam určitě potěšil celou hráčskou obec. Zlegalizuje to, co třeba běžně fungovalo na pevných nosičích. Když máte hru dohranou, můžete ji půjčit ostatním. To šlo na Steamu vyřešit pouze sdílením přihlašovacích údajů, což ale bylo v rozporu s pravidly. Novinka také může donutit kamarády, aby si daný titul rovněž koupili. Půjčení je totiž lepší motivací než demoverze.

Zdroj: Steam

Ohodnoťte tento článek!