Steam Machine od iBuyPower stojí jako Xbox One, ale je menší a výkonnější

0

Americký výrobce a prodejce počítačů iBuyPower dnes ukázal první prototyp herní konzole Steam Machine, jež začne prodávat v příštím roce. Design krabice připomíná PlayStation 4, velikostně bude mezi PS4 a Xboxem One. Cenu 499 dolarů si vypůjčil od druhé zmíněné konzole.

Steam Machine od firmy iBuyPower
Steam Machine od firmy iBuyPower (foto: The Verge)

Stejně jako mašiny od Sony a Microsoftu staví na platformě AMD. Počítač od iBuyPoweru dostane některý z vícejádrových procesorů od AMD, stejný výrobce dodá i externí grafiku Radeon R9 270. Papírově má nad konkurenty náskok, ale ve prospěch PS4 a Xboxu One hraje fakt, že pro jejich hardware mohou herní studia lépe optimalizovat své tituly.

 

Oznámený Steam Machine dále obsahuje 500GB disk, Wi-Fi, Bluetooth a v balení bude i nový gamepad Steam Controller. Zdroj bude uvnitř krabice a světelná linka, která konzoli rozděluje na dvě poloviny, může měnit barvu. iBuyPower ještě dodává, že konzole utáhle podporované tituly v rozlišení 1080 při 60 fps a že běží na linuxovém SteamOS, nikoliv Windows. Chytřejší ale budeme na lednovém CESu, kde by měli vlastní Steam Machines ukázat i další výrobci.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!