Steam chystá malou revoluci. Lokální multiplayer půjde hrát online

3
Mortal Kombat I
Mortal Kombat I

Největší PC obchod s hrami chystá na říjen velkou novinku. Jmenuje se Remote Play Together a umožní hrát lokální multiplayer přes internet. Pokud nějaká hra klasický „online mulťák“ nemá, ale nabízí soupeření či spolupráci na jednom počítači (klidně i ve split screenu), díky nové funkci už kamarádi nebudou muset fyzicky sedět u jedné obrazovky.

Přes internet spolu budou moci lokální multiplayer hrát až čtyři uživatelé. Hru přitom musí vlastnit pouze host, ostatní se připojí do jeho streamu. Steam slibuje nízkou latenci a rozlišení 1080p60, pro které bude třeba připojení o rychlosti 10–30 Mb/s. Součásti streamu samozřejmě bude i hlasový chat. Každý z hráčů bude moci použít vlastní ovladač, host ale bude moci povotit či zablokovat tlačítka na sdílených virtuálních klávesnicích a myších.

Steam Remote Play Together
Steam Remote Play Together (foto: Unity)

Steam chce novinku spustit v rámci v betaverze již 21. října. To se snad dozvíme více informací. Kupříkladu to, jestli se bude hra streamovat i v případě, že ji ostatní mají také koupenou. Co všechno budou muset pro podporu Remote Play Together udělat tvůrci her. A jestli budou moci hráči opravdu plně používat své klávesnice a myši.

Zdroj: Alden Kroll, Unity via Ars Technica


Steam chystá malou revoluci. Lokální multiplayer půjde hrát online
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Tak to je super. Na PS už tohle využíváme s kámošem už dlouho. Na PC jsem tedy zkoušel už podobné služby a většinou nějakým způsobem fungovaly, nicméně bylo složitější je nastavit. Pokud to půjde na jeden klik ze Steamu, tak to je super zpráva.