SteelSeries Diablo III Mouse: myš pro hráče Diabla (minirecenze)

0

Ďábelská myš

Steelseries má v nabídce především herní věci, a tak ani u myši nepřekvapí její cílení na hráče. SteelSeries Diablo III Mouse má příjemný lehce pogumovaný povrch s motivem hry Diablo III. Je symetrická, což ji činí vhodnou i pro hráče a na bocích má po dvou přídavných tlačítkách. Připojovací kabel má dvojité textilní opletení a pozlacený USB konektor.

SteelSeries Diablo III Mouse

SteelSeries Diablo III Mouse

Myš byla podle slov výrobce vytvořena ve spolupráci s Blizzardem, já bych si ovšem tipnul, že spolupráce skončila u licence na použití grafických prvků z Diabla. Abych to však jen nehanil, designově je myš podařená – do tmy rudě pulzuje prosvětlené logo. Podsvětlení lze i vypnout, nebo nechat svítit natrvalo.

Parametry
Cena 1 409 Kč včetně DPH
Zapůjčil Alza.cz
SteelSeries Diablo III Mouse
typ přenosu USB kabel (2,5 m, opletený)
snímač laser Avago
maximální rozlišení 5 700 dpi
ergonomie pro praváky i leváky
kolečko / počet přídavných tlačítek mačkací, není naklápěcí / 5
OS Windows, Mac OS X

 

Stejně tak prosvětlené je kolečko, jež je dostatečně bytelné pro bušení vašeho prstu. Je mačkací, takže nahradí i třetí tlačítko, ale bohužel nejde naklápět. Nad ním je umístěno ještě jedno tlačítko s indikační diodou, které mění rozlišení dpi – ve hře tak není problém instantně přepnout na vyšší rychlost.

Již zmíněná boční tlačítka jsou (stejně jako myš) umístěna symetricky. Z toho však vyplývá jedna nepříjemná vlastnost – na levém palci máte na dosah levá tlačítka, ale pro stisk těch na druhé straně je nutné si vykloubit malíček. Pro leváky je situace opačná. Využitelná jsou však každopádně jen dvě tlačítka ze čtyř. Na spodní straně jsou hladké jezdící plošky a spínače tlačítek (Omron) mají vydržet až 10 milionů kliknutí.

Myš je velmi lehká, což některým hráčům nemusí vyhovovat pro přesné „zaseknutí“. Pokus jste ale na lehčí myši zvyklí, nebude vám ani tato dělat žádné problémy.

 Ovládací software je vyveden ve stylu Diabla, až je to trochu na škodu přehlednosti. Umožňuje také věci, jako nastavení maker pro všechna tlačítka a změnu podsvětlení, až po počítání kliků pro jednotlivá tlačítka. Díky této blbině třeba zjistíte, že levé mačkáte třikrát častěji, než pravé.

 

Firmware se ukládá přímo do paměti myši Stylový ovládací software

SteelSeries Diablo III Mouse

SteelSeries Diablo III Mouse

Po prvním připojení mě potěšila aktualizace firmwaru přímo v myši. Jako herní kousek je svou symetričností vhodná spíše pro leváky. SteelSeries Diablo III Mouse se povedla hlavně stylem a funkcemi, postrádal jsem ale nějaké lepší tvarování.

 

Video od tvůrců je možná až přehnané, pořád je to jenom myš.

 

Kompletní galerie

SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse SteelSeries Diablo III Mouse

Ohodnoťte tento článek!