Stereo s vysokou kvalitou zvuku zásadně zlepší kvalitu hovorů ve Skypu

0

Skype je populární, za což z části jistě vděčí tomu, že provozovatel sítě neustále zlepšuje poskytované služby. V současnosti nenajdete jinou službu s podobným zaměřením, která by vám nabízela kvalitu na obdobné úrovni. Vývojový tým nezapomíná na oblíbené audiohovory, stále se snaží snížit datovou náročnou a současně zdvihnout kvalitu. Videochat dokonce nějakou dobu podporuje plné HD rozlišení, na to ovšem musíte být vybaveni příslušným hardwarem a rychlou přípojkou k internetu.

Tip: Opus je nový zvukový standard. Na internetu nahradí MP3, Vorbis a další

Od začátku roku 2009 Skype zprostředkoval hovory čítající celkově více než 750 miliard minut. V tomto čísle jsou započítány pouze přenosy v rámci vlastní sítě, nikoli hovory do mobilních a pevných sítí. Služba přitom neustále roste. Jak se hodlá uživatelům zavděčit dále? Vývojový tým dokončil nový kodek, který ovšem nepasuje pouze do vlastní služby. Má sloužit internetu obecně. Nazývá se Opus a pokud vás zajímají nechutné technické podrobnosti, koukněte se do našeho rozboru na Cnews.

Souvislost se Skypem asi vidíte. Opus v budoucnu zajistí tak kvalitní hovory, až nám bude sluch přecházet. Rozhodně nejsme příliš zvyklí slýchat své kamarády ve stereu. A nejen to, dokonce v CD kvalitě. Myslíme si, že ve srovnání se současným telefonováním přes internet zaznamenáme propastný rozdíl. Prokreslený zvuk časem doplní obraz, který se již v současnosti nachází na vysoké úrovni.

Díky Opusu navíc budeme svědky sekundových výpadků a ztracených slov méně často. Zejména mobilní zařízení budou těžit z okamžitého uzpůsobení kvality přenosu hlasu podle rychlosti dostupného připojení. Bohužel nevíme, kdy můžeme Skype nové generace očekávat. Kodek je ale na světě a standardizován, takže snad vývojáři již na implementaci pracují.

Zdroj: The Big Blog

Ohodnoťte tento článek!