Steva Jobse si nakonec zahraje Christian Bale, tvrdí časopis Variety

0

Sony před třemi lety koupilo filmová práva na životopis Steva Jobse napsaný Walterem Isaacsonem. Scénář k němu napsal oscarový Aaron Sorkin (The Social Network, Moneball, The Newsroom). Ten snímek rozdělí na tři půlhodinové části, které se budou odehrávat před prezentacemi, ve kterých Jobs uvedl původní Macintosh (1984), NeXT (1988) a iPod (2001). Zajímavostí je, že příběh poběží v reálném čase, půlhodina na plátně se bude rovnat 30 minutám ve filmu.

Christian Bale a Steve Jobs
Christian Bale a Steve Jobs (foto: BFS, OP) 

Film měl režírovat David Fincher, z projektu ale nakonec vycouval a nahradil jej Danny Boyle, který dostal Oscara za Milionáře z chatrče. Hlavní roli si měl téměř jistě střihnout Leonardo di Caprio, ale ani s ním se nakonec studio nedohodlo. Podle časopisu Variety má hlavní roli už téměř jistou rovněž oscarový Christian Bale.

 

O Fincherovi a Baleovi jsme sami spekulovali už před třemi lety, kdy Sony teprve kupovalo práva. Fincher totiž režijně nezklamává a navíc už věrně zhmotnil Sorkinův scénář k The Social Networku, který popisuje vznik Facebooku a život Marka Zuckerberga. Bale je zase nepochybně dobrý herec a Jobsovi je také trochu podobný. V minulosti už kvůli roli několikrát nezdravě zhubl, což by se hodilo, až bude hrát nemocného Jobse.

Zdroj: Variety

Ohodnoťte tento článek!