Steve Ballmer neví, jak dlouho zůstane členem představenstva Microsoftu

0

Steve Ballmer uvolnil místo novému řediteli Microsoftu před necelými dvěma měsíci. Po zvolení a oficiálním uvedení Nadelly do funkce setrval Ballmer aspoň v představenstvu společnosti. Teď však v rozhovoru pro The Wall Street Journal naznačil, že ani zde nemusí zůstat příliš dlouho. Odstoupení by nebylo velký překvapením, protože už v lednu se tehdejší šéf Microsoftu nechal slyšet, že neví, jak dlouho bude členem představenstva po zvolení nového ředitele.

Tip: Správní rada si vybrala. Satya Nadella bude ředitelem Microsoftu

Svého času vedl s radou hlučné diskuze. Na poslední poradě, k níž došlo 10. a 11. března, však prý tiše seděl. Bylo to jiné, účastnit se setkání „pouze“ jako řadový člen, nikoli jako ředitel gigantické společnosti. Ballmer stále vlastní nemálo akcií společnosti, ale odstoupení by bylo poměrně překvapivé. Kolikrát i před kamerou zdůrazňoval, že Microsoft miluje. Ostatně, jedná také se o jeho dítko.

 

V pondělí živelný spoluzakladatel Microsoftu oslavil osmapadesáté narozeniny. S Microsoftem prožil přes 33 let svého života. Aby toho nebylo málo, představenstvo spoelčnosti bylo před pár dny ochuzeno o dalšího člena. Po necelých dvou letech působení odstoupil ředitel a předseda správní rady firmy Seagate. Podle něj se teď může naplno věnovat své společnosti, když byl Nadella dosazen do funkce. Po odchodu zůstalo v představenstvu deset členů.

Steve Ballmer
Steve Ballmer (foto: Microsoft)

Zdroj: WSJ via Neowin
Microsoft

Steve Ballmer neví, jak dlouho zůstane členem představenstva Microsoftu
Ohodnoťte tento článek!