Steve Ballmer se v důchodu nudit nebude. Za 2 mld. dolarů kupuje tým NBA

0

Co největší akcionář Microsoftu bude dělat se svými 20 miliardami dolarů? Deník LA Times píše, že Steve Ballmer utratí desetinu svého jmění za nákup basketbalového týmu Los Angeles Clippers, který v NBA žije ve stínu slavnější celku Lakers.

Ballmer prý vyhrál přehazovanou s dalšími investory, kteří nabízeli 1,2 miliardy (skupina Ressler-Karsh) a 1,6 miliardy (skupina Geffen). Utracené dvě miliardy čtyřnásobně převyšují dosavadní nejdražší prodej klubu NBA, když před měsícem byl prodán tým Milwaukee Bucks za 550 milionů dolarů. Zároveň jde o druhý nejdražší sportovní obchod v historii Severní Ameriky. Rekord drží baseballový tým Los Angeles Dodgers, který se v předloni prodal za 2,1 miliardy.

Obchod ještě Ballmerovi musí schválit tři čtvrtiny rady sestávající z 30 vlastníků klubů NBA. Což by podle LA Times neměl být problém, pokud bývalé šéf Microsoftu ponechá klub ve městě a nepřestěhuje jej do svého domovského Seattlu.

Ballmer není jediný, kdo jmění vydělané v Microsoftu investoval do sportu. Také spoluzakladatel firmy Paul Allen vlastní dva kluby Seattle Seahawks (NFL) a Portland Trail Blazers (NBA). Navíc je spolumajitelem Seattle Sounders FC (MLS).

 

Zdroj: LA Times

Ohodnoťte tento článek!