Steve Ballmer: Windows budou všude

0

Kdo včera v noci nespal, mohl na CESu vidět živý přenos hodinové keynote Microsoftu. Energický Steve Ballmer přišel pozitivně naladěn, aby promluvil o Xboxu, Kinectu, Windows Phone 7 a příštích Windows. Rok 2010 byl pro Softies nejúspěšnější, co se týče obratu a zisku. Ale také uvedli několik produktů nebo se nové technologie v tomto roce staly velmi žádanými.

Proto se celou přednáškou až příliš táhla pachuť marketingových slovíček, ale minimálně několik čísel stojí za zmínku.

Xbox a Kinect

Microsoftu nelze upřít úspěch Xboxu. První verze žila ve stínu PlayStationu, Xbox 360 ale ukázal Japoncům záda. Redmondským se podařilo vytvořit živelný ekosystém, moderní konzoli, která není jen o hraní. Ale i zábava se změnila s příchodem Kinectu.

Ballmer tvrdí, že posledních šest měsíců je Xbox nejprodávanější konzolí v Americe. Do dnešního dne si jej koupilo už 50 milionů lidí, 30 milionů jsou členy sítě Xbox Live. Kinect ale také řádil. Microsoft předpokládal, že by se do konce roku 2010 mohlo prodat 5 milionů krabic. Odhady byly výrazně překonány a Ballmer neskromně potvrdil, že za 60 dní prodali 8 milionů Kinectů.

Na pódiu se pak objevil Ron Forbes ze zábavní divize, který ukázal, že Kinect není jen na hraní, ale také k ovládání. Přístup do obchodu Zune, přehrávač, to vše můžete ovládat hlasem nebo gesty. Přesně v duchu sloganu „You are the controller“ (Vy jste ovladač).

Pokračování na Cnews.

Steve Ballmer: Windows budou všude

Ohodnoťte tento článek!