Steve Jobs: Flash žere příliš výkonu CPU

0

O tom, že Apple iPad nepodporuje technologii Adobe Flash, bylo již napsáno mnoho a v internetových diskusích je absence možnosti přehrávání flashových videí vytýkána jako jeden ze zásadních nedostatků (vizte vynikající ukázku na serveru The Flash Blog). Neodpustím si zde větu, kterou je pověstný hlavně konkurent Microsoft: ¬É“It’s not a bug, it’s a feature!“

Steve Jobs má očividně zcela jasno ohledně důvodu, proč iPad neumí Flash. Za vším je prý přílišná náročnost na CPU a Apple nestojí o neoptimalizované technologie. Dalším kopnutím je jeho zmínka o nezájmu o zastaralé a nezabezpečené standardy, srovnáním Flashe s disketovými mechanikami musel představitele Adobe pořádně naštvat.

V jedné věci má však modla příznivců Apple pravdu: kdyby iPad byl schopen přehrávat flashový obsah, jeho výdrž na baterie by klesla z 10 hodin na hodinu. A to jsme ještě nezmínili opravdu výrazné nároky Flashe na výkon zařízení, vždyť procesor Cortex-A9 se dává převážně do chytrých telefonů a na nich není požitek ze sledování takových videí nikterak valný (CPU na to zkrátka úplně nestačí).

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!