Steve Jobs mával miliony, Dropbox mu ale neprodali

0

Asi nejznámější služba pro synchronizaci souborů má v současné době hodnotu 4 miliardy amerických dolarů. Jen na trhu teprve tři roky, ale už předloni v ní viděl budoucnost Steve Jobs, který za Dropbox nabízel blíže nespecifikovanou devítimístnou částku (více než 100 milionů a méně než miliardu).

Psal se rok 2009. To už Apple nejspíš plánoval nějakou širší cloudovou službu pro všechny uživatele (samozřejmě měl MobileMe). Jobs si pozval šéfy Dropboxu, Drewa Houstona a Arashe Ferdowsiho do své kanceláře v Cupertinu. Akvizici ale duo s modrou krabicí ve znaku nepřijali.

Možná to byla jen tuctová nabídka, kterých Jobs dělal několik týdně. Startupů v Silicon Valley byly spousty a Apple měl v hotovosti desítky miliard. Ale je od Dropboxu milé, že se nenechal lehce pohltit gigantem. (Nebo se jim miliarda zdála málo.)

Každopádně dnes už Dropbox zase trochu povyrostl. Registruje více než 45 milionů uživatelů ze 175 zemí světa, kteří ukládají miliardu souborů každé tři dny. Tento týden získali finanční injekci ve výši 257,2 milionu dolarů od skupiny investorů vedených Index Ventures (Benchmark Capital, Goldman Sachs, Greylock Partners, Institutional Venture Partners, RIT Capital Partners, Valiant Capital Partners, Sequoia Capital, Accel Partners, Hadi a Ali Partovi).

O úspěchu se Drew Houston rozpovídal pro Forbes. Například řekl, že letos očekávají obrat okolo 240 milionů dolarů. To při 70 zaměstnancích znamená třikrát lepší výkonnost, než má Google. A co je zajímavé, 96 % uživatelů za služby stejně neplatí. Přesto to díky partnerům a asi milionu prémiových účtů na ony čtvrtmiliardové tržby stačí.

Zdroj: Forbes

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nemohu si nepostěžovat, s tak malým displejem se nedá konkurovat. V rybníku Windows Phone možná (tam jsou obecně malé telefony), ale Androidy jsou pořádné stroje s velkými displeji. Kdo jednou okusil větší, na menší se těžko vrací 🙂