Steve Wozniak přijede do Prahy. Legendární Woz promluví na finále soutěže pro startupy SWCSummit

5
Steve Wozniak
Steve Wozniak
-
Zdroj: swcsummit

Organizátorům regionálního evropského finále soutěže Startup World Cup se podařilo sehnat jako hlavní osobnost Steva Wozniaka. Začínající firmy se na akci budou ucházet o investici ve výši půl milionu dolarů. Akce původně vznikla v Silicon Valley za účelem přilákat investory a představit mladé společnosti. Lokální Startup World Cup & Summit se koná 5. a 6. října v Praze.

Loni se akce konala pouze online a na třetí příčku dosáhl projekt 24 Vision Systems z Frýdku-Místku, která se zabývá umělou inteligencí v oblasti kontroly kvality na výrobních linkách. Přečtěte si rozhovor se zakladatelem firmy Martinem Cvrčkem. Vítězem byl lucemburský startup HighSide s komunikační platformou a druhý iLoF vyvíjející diagnostiku pro detekování chorob.

Letošní ročník by se již měl konat na živo a hlavním lákadlem bude pro mnohé právě účast Steva Wozniaka. Z dalších byli zatím potvrzeni Karel Janeček (z UP21) nebo Zdeněk Cendra. V minulých ročnících mluvili třeba lidé z Tesly nebo český inženýr ze SpaceX David Pavlík (byť nyní již pracuje ve startupu ShipMonk).

Podle magazínu M&M se Wozniaka podařilo domluvit „přes pivo“, když ředitel akce Tomáš Cironis potkal na vídeňském letišti člověka, který Woze zná a za pozvání na pivo mu slíbil, že je seznámí. Světové finále se koná v listopadu v San Franciscu.

zdroj: Startup World Cup, M&M

Steve Wozniak přijede do Prahy. Legendární Woz promluví na finále soutěže pro startupy SWCSummit
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 8 hlasů

5 KOMENTÁŘE