Steven Seagal „má“ vlastní kryptoměnu. Jmenuje se Bitcoiin

4
Steven Seagal
Steven Seagal (zdroj: Gage Skidmore / Wikipedia)

Život vám dává druhou šanci zbohatnout, tak zní motto nové kryptoměny nazvané Bitcoiin2Gen (skutečně se dvěma i). Tou druhou šancí myslí, že pokud jste královsky nevydělali při boomu Bitcoinu, povede se vám to s Bitcoiinem. Ambasadorem nové kryptoměny se stal herec, hudebník a mistr bojových umění Steven Seagal.

Sám se o tom pochlubil na oficiálním profilu na Twitteru. Ten mu ale spravuje jeho tým, protože mistr je jistě nad takové světské věci jako Twitter nebo kryptoměny povznesený. Samotní tvůrci B2G říkají, že Seagal je nyní především budhista, zenový učitel a léčitel. Silné tělo a zdravá duše je prý Seagalovi a nové kryptoměně podobná, ať už to znamená cokoliv.

https://twitter.com/sseagalofficial/status/965898618443051008

Kdo za B2G stojí, to s jistotou nevíme. Firma už na svém webu bitcoiin.com píše, že prvotní myšlenka pochází ze září 2016. Až letos se Bitcoiin dostane mezi lidi, za 33 dní proběhne první emise tokenů, tedy virtuálních mincí. Vydat chtějí 50 milionů tokenů v ceně až 250 milionů dolarů.

Oficiální web působí dojmem, jako že vzniká „lepší Bitcoin“. S první kryptoměnou ji ale spojuje hlavně název a hlad po penězích. B2G je prý totiž založen na blockchainu Etherea a oproti Bitcoinu slibuje 100× rychlejší transakce, 10× nižší poplatky, bezpečnější chod a vyšší odměny pro těžaře.

B2G chce být zároveň investiční měnou, držitelům slibuje 12 % roční úrok. Držitelé zároveň budou dostávat peníze za to, když do klubu přivedou další lidi. Čím více jich bude, tím větší odměny je čekají. Pyramidové schéma je načrtnuto i v oficiálních materiálech.

Bitcoiin je přiznanou pyramidou
Bitcoiin je přiznanou pyramidou

Zkrátka to celé vypadá na kolosální podvod, na kterém si všude propagovaný Seagal akorát utrhne ostudu. Nová kryptoměna má neznámé autory, neznámé investory, podezřelá pravidla provozu a navíc neřeší žádný skutečný problém, který už nevyřešila některá z 1500 jiných kryptoměn.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE