Tip: Virtuální post-ity pro Windows 10. Sticky Notes podporují už i seznamy s odrážkami

Hledáte nástroj, jenž vám umožní snadné a přehledné vedení poznámek na počítači či tabletu?

2
Nástěnka s post-ity (Ilustrační foto)
Nástěnka s post-ity (Ilustrační foto)

Malé lepící papírky s poznámkami, známé také jako post-ity, jsou oblíbeným pomocníkem, pokud si potřebujete zorganizovat práci, úkoly všeho druhu nebo jen myšlenky. Někomu vyhovuje v tomto ohledu setrvávat v analogovém prostředí, jiní naproti tomu ocení výhody digitálního prostředí. Pokud vám vyhovují fyzické lepící papírky, těžko vám je sebereme.

Jestliže ale hledáte digitální alternativu, můžete si vyzkoušet Sticky Notes pro Windows 10. Jedná se o aplikaci přímo od Microsoftu, jež se všemi silami snaží ukázat výhody digitálního prostředí. Shodou okolností právě vyšla druhá řada, jež přidává několik funkcí. Nejvyužitelnější jsou patrně seznamy s odrážkami. Stačí napsat na nový řádek hvězdičku, pokračovat v psaní.

Poznámky ve virtuálním prostoru

Jakmile uhodíte mezerník, uvidíte, že se z hvězdičky stala odrážka a vy začínáte tvořit přehledný seznam. Také další novinky zní lákavě, je ale potřeba poznamenat jednu věc. V zemích jako Česko, kde nefunguje Cortana, nelze využívat mnohé inteligentní funkce, jež ze Sticky Notes činí mnohem zajímavější alternativu k papíru.

Sticky Notes lze využívat na každém zařízení s Windows 10
Sticky Notes lze využívat na každém zařízení s Windows 10

Konkrétně mohou být v nové verzi zobrazovány náhledy map, pakliže je obsahem virtuálního čtverce adresa. V Česku se však kýžené reakce na vložení adresy nedočkáte. Dále stojí za to poznamenat, že ačkoli můžete Sticky Notes používat na klasickém počítači, jsou samozřejmě podporovány i dotekové obrazovky a digitální pera. Můžete proto psát rukou a obsah bude převeden do digitální podoby.

I v Česku a klidně bez dotekové obrazovky tedy můžete aplikaci používat a nabídne vám úplně jednoduché a pěkně zpracované virtuální papírky pro rychlé poznámky, úkoly apod. To nemusí být málo, je nicméně škoda, že jsme dosud nezískali všechny chytré funkce.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

 1. „, jež ze Sticky Notes mnohem zajímavější alternativu“ – Zde nejméně 1 slovo zůstalo v hlavě.

  „Sticky Notes lze využívat na každém zařízení s Windows 10“ – A samozřejmě i W7, 8, 8.1. Teda co se desktopových Win týče.
  Díky za tip s hvězdičkou, vyzkouším.

  A když jste nakousl nefunkční Cortanu na území Česka – je u nás skutečně nefunkční za všech okolností? Nestačí nainstalovat ENG verzi W10, nastavit umístění např. UK nebo USA, zapnout Cortanu a smířit se s tím, ze je na ni potřeba mluvit anglicky? Před časem jsem pořídil tablet s předinstalovanými anglickými W10 a Cortana byla aktivní. Nicméně jsem si s ní nehrál…
  NG

  • Díky. Pouze upozorňuji, že tato aplikace skutečně funguje jen ve Windows 10. 😉
   Pokud se dobře pamatuji, Cortanu lze zapnout, pokud přepnete regionální nastavení na zemi, kde je asistentka podporována. Což je věc, kterou překousne málokdo. Mně nevadí používat systém v angličtině, ale aby byla měna, čas nebo datum v tomto natavení, to bych nedal. Hlavně, zas tak moc tu funkci osobně nevyžaduji. 😀