Strangeloop: Internet Explorer 10 načítá stránky o 8 % rychleji než Chrome

0

Zajímá vás, jak si vede nový Internet Explorer ve srovnání s konkurencí? Na vlastní měření výkonu se teprve chystáme, do té doby se alespoň můžeme podělit s tím, co zjistili ostatní. Společnost Strangeloop Networks provedla měření, podle něhož novinka načítá stránky o 8 % rychleji než konkurenční Chrome. Googlův prohlížeč je obecně považován za krále v oblasti výkonu, z velké části srovnání vychází vítězně. Přinejmenším se řadí k absolutní špičce.

Aktuální porovnání vedle sebe postavilo Internet Explorer 7 – 10, Chrome 20 a Firefox 13. Každá stránka, jichž se celkem sešlo 2 000, byla otestována open sourceovým WebPagetestem. Ten ponejvíce vyvíjí a podporuje Google. Nástroj simuluje reálné podmínky u běžných uživatelů. Výsledky toho obřího testování načítání stránek vyhodnotily IE10 jako nejrychlejší prohlížeč. Za zmínku jistě strojí trochu přehlížený fakt, že Firefox skončil na druhém místě s minimální ztrátou. Podívejme se na průměrné načítací časy:

  • Internet Explorer 10 – 6,392 vteřin
  • Mozilla Firefox – 6,395 vteřin
  • Google Chrome 20 – 6,906 vteřin

Při opakovaném načtení došla společnost Strangeloop Networks k těmto průměrným výsledkům:

  • Internet Explorer 10 – 1,870 vteřin
  • Google Chrome 20 – 1,961 vteřin
  • Mozilla Firefox – 1,990 vteřin

 

Ať už se vám výsledky libí nebo ne, faktem zůstává, že i podle nich je úplně jedno, který z nabídky dostupných prohlížečů si vyberete. Rozdíly mezi nimi vyhlíží naprosto zanedbatelně. Stejná studie pak rovněž uvádí, že oproti předchozímu roku se web průměrně zpomalil. To by nás mělo znepokojovat víc. Komplexnější a objemnější stránky způsobují, že reálně brouzdáme o něco pomaleji než dříve. To, jakým prohlížečem jsme se na surfování vybavili, absolutně nehrajte roli.

V honbě za rychlejším internetem jsou na tahu weby. Ani rychlejší přípojka vám nepomůže. To samozřejmě nemůžeme vztáhnout úplně na všechny stránky, ale na část z nich určitě.

Podzimní test rychlosti načítání stránek

Zdroj: Strangeloop Networks via TZ

Ohodnoťte tento článek!