Stream.cz míří i na hloupé televizory. Podporuje Google Chromecast

0

Seznam dnes vydal Stream 2.0. Nová aplikace pro Android (stahujte odsud) má přepracovaný vzhled a podporuje streamovací protokol Google Cast, který najdeme v tyčince Chromecast nebo přehrávačích a televizorech s platformou Android TV

Po Zoner Photo Studiu jde pravděpodobně teprve o druhou českou aplikaci, která Google Cast podporuje. Pro majitele starších televizorů je to dobrá zpráva. Nemusí kupovat novou Smart TV, bude jim stačit levný dongle zapojitelný do HDMI.

 

Chromecast na rozdíl od zrcadlení obrazu přes Miracast nebo Apple Airplay neposílá obraz a zvuk z mobilního zařízení do televizoru, ale mobil slouží pouze jako ovladač, zatímco data tečou do Chromecastu přímo z internetu přes Wi-Fi. Výhodou pak je, že vám na televizoru poběží video, zatímco s mobilem můžete dělat něco jiného.

Seznam, Nova nebo i Česká televize se zatím podpoře Chromecastu bránily. Čekaly, dokud Google nebude toto zařízení v Česku prodávat oficiálně. Na tom se nicméně stále nic nezměnilo. Chromecast je sice běžně dostupný – na vlastní triko jej k nám dováží všechny větší e-shopy – ale jde o neoficiální (Google neposvěcený) prodej.

Ohodnoťte tento článek!