Stream.cz nově také v HD

0

Česká jednička mezi video servery slaví čtvrté narozeniny, dárkem pro všechny je přidané rozlišení 720p pro nahrávání klipů. Zahraniční konkurence už s tímto krokem přišla dříve: třeba YouTube už v roce 2008, Stream má ale výhodu v neomezené délce videa. Jen je škoda, že nenabídne rovnou 1080p, když se toto rozlišení pomalu rozmáhá v kamerách, fotoaparátech a mobilech.

„Až donedávna nebylo rozšíření rychlého internetu v Česku příliš vysoké, tudíž by stejně většina uživatelů nemohla HD kvalitu sledovat. Teď už je ta statistika přes 50 %, a tak investice do zvýšení rozlišení měla smysl,“ říká šéf vývoje Stream.cz Bedřich Lacina.

Vysoké rozlišení se týká nejen uživatelských videí, ale také partnerských programů. V HD jsou už vysílány pořady One Man Show a Bacha, pokud bude mít vhodný materiál také TV Prima, Óčko nebo nově Česká televize, i ty by měly být dostupné v rozlišení 720p.

Zdroj: Stream

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Klasický problém, o kterém se ví už aspoň 5, 10 let. Už před dvěma lety se dalo snad na den přesně určit datum, kdy IPv4 adresy dojdou a infrastruktura _stále_ není připravená.

    To mi přijde podobně překvapující, jako když úřad s velkou slávou zjistí, že nemá dost míst pro děti v prvních třídách. Škoda že o takovém problém věděl 6 let předem … ani to nechce žádné speciální věštecké schopnosti.