Street Slide: odpověď Microsoftu na Google Street View

0

Virtuální procházku ulicemi Google Street View určitě znáte (i u nás je pár měst pokrytých). Méně se mluví o mapách Bingu a téměř identické funkci Streetside. Výzkumný tým Microsoftu však připravuje další tahák – Street Slide. První aplikace fungují jako 360° panorama a tzv. „bubliny“. To znamená, že skáčete mezi jednotlivými místy, ve kterých se pak můžete kolem dokola otáčet. Tento pohled nemusí být vždy výhodný.

Street Slide přidává ještě jeden. Ulicí procházíte bočním pohledem jako, kdybyste plynule jeli autem a sledovali okénkem ulici po stranách. To se hodí, pokud hledáte nějaký podnik, dům apod. S tím se bude počítat, jak vidíte na spodním obrázku. Dlouhá panoramatická nudle navíc kopíruje terén silnice, takže stoupání a klesání poznáte i z mapy. Při bočním pohledu půjdou rozeznat čísla domů i názvy ulic. Infomapka v pravém dolním rohu připomíná některé hry (třeb GTA). Tento pohled je výhodný i pro inzerenty a dovedu si představit doplňující informace u jednotlivých podniků.

zdroj: Microsoft Research

V současnosti se na funkci stále pracuje, zatím mají pořízeno jen 2400 obrázků New Yorku, což pokrylo asi 4km úsek silnic. Na konci ukázkového videa možná někoho překvapí mapová aplikace pro iPhone. Ale Apple zařadil vyhledávač Bing i do iOS 4, takže tolik ohromeni zase nejsme.

A jako u všech funkcí Bingu můžeme zůstat klidní. Než se funkce dostane k nám, bude už mít Street View od Googlu mnohem větší pokrytí i rozlišení. Nebo ne? Američany může těsit, že zobrazení Street Slide by mělo být rychlejší než Street View.

Zdroj: Microsoft Research (via Engadget)

Ohodnoťte tento článek!