Street View může být všude i díky vám. Google hledá fotografy

0
Google Street View
Google Street View

Google spustil nový certifikační program Street View Ready. Chce vytvořit ekosystém, pomocí něhož by mohl kdokoliv doplňovat mapy o panoramatické snímky. Letos se na trh dostane 20 foťáků různých značek, které budou splňovat kritéria na kvalitu a rozsah snímání. První přijdou v následujících měsících.

Snímkovací zařízení zapadnou do některé ze čtyř tříd Mobile, Auto, VR a Workflow. V prvním případě půjde o 360° foťáky, které budou moci publikovat snímky do Street View přímo z mobilu bez asistence PC. Druhá skupina je určena pro profesionální foťáky umístěné na autech (stejně jako těch od Googlu).

U třetí skupiny budou foťáky vybavené i hloubkovými snímači, takže fotky nebudou jen ploché, ale plastické – vhodné pro virtuální realitu. Do poslední skupiny zapadnou všechny foťáky a softwarové nástroje, které se budou podílet na publikování Street View z počítače.

Street View můžete tvořit už teď. Využijete k tomu mobilní aplikaci pro Android nebo iOS. Google v nápovědě popisuje i možnost převodu fotek pořízených zrcadlovkou. Nejlepší fotografové pak dostanou i odznáček. Program Street View Ready rozšíří odznáčky také na technickou výbavu. Podle nich budou moci uživatelé poznat, s čím je nejlepší fotit a v čem snímky zpracovávat.

Street View může být všude i díky vám. Google hledá fotografy
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas