Street View znovu míří do Česka. Google aktualizuje snímky

0

Český Google dnes oznámil, že se už brzy budeme v ulicích setkávat s jeho snímkovacími vozy. Během několika dní začne další fáze mapování Street View. Google aktualizuje starší lokace a nafotí některé nové. Auta se konkrétně dostanou do Prahy, Brna, Plzně, Karlových Varů a „dalších českých a moravských měst“, píše firma v tiskové zprávě.

Pokrytí Street View v České republice Pokrytí Street View v České republice
Pokrytí Street View v České republice

Uživatelé v České republice mohou dnes díky Street View virtuálně navštívit více než stovku zajímavých destinací, včetně pro cestovní ruch důležitých lokalit z hlediska historie, kultury a přírodních krás,“ říká Jarda Bengl, produktový manažer z Curychu a doplňuje: „Jelikož se infrastruktura neustále vyvíjí, věříme, že díky aktualizaci Street View snímků umožníme uživatelům a návštěvníkům Česka ještě lepší orientaci a inspiraci při výletech a dovolených.

 

Bude to pikantní souboj s konkurenčním Seznamem, jehož vozy zrovna také brázdí Českou republikou. V některých ulicích se oba vozy mohou setkat a na Mapy.cz uvidíte auto Googlu, na Google Maps pak auto Seznamu. Česká internetová jednička právě vypustila do ulic novou generaci snímkovacích systémů. Ta první měla nízké rozlišení a špatnou kvalitu (slabý dynamický rozsah).

Seznam také snímkuje v kratších intervalech a chce pokrýt všechna místa, kam se lze dojet autem. Google má naproti tomu i snímkovací trojkolky nebo batohy Trekker, se kterými se dostane opravdu všude.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!