Střeva za stovky tisíc. Podívejte se na rozborku iMacu Pro

0
Apple iMac Pro
Apple iMac Pro

Nový iMac Pro nabízí špičkový výkon i cenu. Dlouho to však vypadalo, že případný budoucí upgrade komponent nepřipadne v úvahu. Experti z iFixit ale iMac rozebrali do posledního šroubku a zjistili, že určité náznaky modularity tam jsou. Rozhodně se na celou komentovanou rozborku se stovkami fotografií podívejte. Zde vypíchneme jen pár detailů.

Opravitelnost je ohodnocena známkou 3/10, tedy dost mizerná. Dovnitř se dostanete jen odlepením displeje od zbytku těla. Interiér má krásný a účelný design, místo je takřka beze zbytku naplno využité.

Rozborka iMacu Pro (zdroj: iFixit)
Rozborka iMacu Pro (zdroj: iFixit)

Uvnitř se nachází procesor označený jako Xeon W-2140B, nejde o standardní model Intelu, ale pravděpodobně nějaký upravený pro potřeby Applu (zřejmě kvůli snížení příkonu, a tedy zjednodušenému chlazení). Nachází se ale v běžné patici (LGA 2066), takže potenciál pro budoucí výměnu tady je. Totéž platí po RAM, Apple využil čtveřici standardních 288piových modulů DDR4. Jen se k nim těžko dostanete.

Grafika od AMD je však integrovaná přímo na desce, takže výměna v domácích podmínkách je prakticky vyloučena. Otazník pak visí nad SSD. Apple využil dva moduly, ale jde o jeho proprietární design. Karty obsahují pouze NAND paměti, protože řadič (a bezpečnostní prvek plus další obvody) má na starost koprocesor Apple T2.

Takže iMac Pro teoreticky rozšiřitelný je, ale bez ztráty záruky se dovnitř stejně nedostanete. A i kdyby ano, riskovat poškození počítače za stovky tisíc kvůli upgradu paměti, by nebylo moudré. Apple ale pořád slibuje, že uvede také nový workstation Mac Pro, který snad tak nedobytný nebude.

Ohodnoťte tento článek!