Střípky o AMD FX (Bulldozer)

0

Během a po Computexu na diskuzní fóra a všelijaké převážně asijské weby prosákly další informace o chystané nové generaci procesorů AMD. Tu znáte pod kódovým označením Bulldozer a na krabicích či v cenících budete vídat označení AMD FX následované modelovým číslem.

Pro účely Computexu si AMD připravila prezentaci (záloha na EHW) o všech svých Vision, Fusion, APU atd., prostě marketingově růžový a povětšinou vágní pohled na současnost i blízkou budoucnost svých platforem. Z prezentace mě zaujal snad jen slajd ukazující, že příští rok by se jádro Bulldozeru mělo stát základem pro novou generaci APU (ta za dvěřmi se jmenuje Llano).

Také vzhled balení a logo procesorů řady FX jste na EHW mohli vidě, nově je tu fotka plechové krabičky připomínající TWKR Edition Phenomu II. Box chladič je buď stejný jako u vyšších Phenomů II X4, nebo AMD v demosestavě použila prostě zatím ten stávající. Docela zajímavý obrázek poskytuje Status Monitor z AMD Overdrive, podle něho by totiž procesor mohl v idle snižovat násobič na 2,5× (500 MHz při BCLK 200 MHz). Napětí 1,4 V je buď chybou monitoringu v OverDrive, nebo zatím ještě nedoladěným přepínáním do úsporného režimu.


Zdroje: 4Gamer, ASCII.jp, PC User 

Ohodnoťte tento článek!