Studie: Internet Explorer 9 je nejrychlejším prohlížečem pro Windows

0

Máte rádi studie? Pokud ne, nemůžeme vás vinit. Ty se často objevují s překvapivými výsledky. Zvlášť pikantní je, když pomyslnou první cenu vyhraje produkt firmy, která si studii zaplatila. Tentokrát však podobný případ řešit nebudeme, studie provedená společností New Relic by měla být nezávislá. Projdeme si dvoje výsledky. Měřil se výkon internetových prohlížečů a první graf vám prozradí, že Internet Explorer 9 jim všem vládne. Alespoň na platformě Windows. Webovou stránku zobrazí průměrně za tři vteřiny, jeho dva hlavní soupeři se ovšem od něj vzdalují o pouhou polovinu sekundy. Chrome i Firefox podle uvedených výsledků načtou stránku průměrně za 3,5 vteřiny.

Tip: Megatest 10 prohlížečů: který je nejrychlejší?

Pokud si vzpomenete na megatest, který jsme dělali před rokem, tak IE9 jako úplný vítěz nevyšel. Shodli jsme se ale na tom, že všechny moderní prohlížeče jsou si rovné. Rozdíly mezi nimi jsou tak titěrné, že v realitě si jich prakticky nelze všimnout. Studie ale zahrnula starší verze prohlížečů a přináší velmi podezřelé výsledky. Mezi všemi zúčastněnými nenajdete rozdíl větší než 1,1 sekundy. Průměrný čas načtení stránky u IE7 a IE8 je prý shodně 3,8 sekundy, což se nám moc nezdá.

Těžko může v dnešní době spoustu let starý (a již ve své době nijak oslnivý) prohlížeč dokázat něco takového. IE9 má na své straně alespoň skoro dokonalou hardwarovou akceleraci, jeho předchůdci ovšem neví, že něco takového existuje.

Firma v době měření zachytila zhruba 690 000 zobrazení stránek za minutu. Dohromady sleduje přes 150 000 unikátních domén. Posbíraných dat mají v New Relic tedy opravdu hodně. Ať se vám výsledky zdají nebo nezdají v pořádku, pohlédněte ještě na další graf. Podle něj jsou prohlížeče na jablečné platformě obecně rychlejší. Ani IE9, vítěz z kategorie Windows, nestačí na nejpomalejší Firefox 11 pro Mac. Ani Safari není na své domovské platformě nejrychlejší, trumfuje ho Chrome.

Pokud máte zájem, pár dalších grafů a podrobností naleznete na webu New Relic. Svůj názor na výsledky studie můžete vyjádřit v diskuzi.

Zdroj: New Relic via Neowin

Ohodnoťte tento článek!