Studie: Windows 8 CP používá dvojnásobek lidí co Mac OS X Mountain Lion

0

O prozatím poslední veřejné ukázce Windows 8 lze říct to, vzbudila přinejmenším rozporuplné reakce. Řekl bych, že celkově převažují (bohužel) ty negativní, ale jde čistě o můj subjektivní dojem. Consumer Preview každopádně vyšel 29. února, čili skoro přesně před dvěma měsíci. (Do dalšího vydání, pojmenovaného Release Preview, zbývá pouhý měsíc.) Buď jak buď, denně tento nehotový systém používají řádově miliony lidí. V celkovém součtu to není kdovíjak mnoho, avšak podle všeho to stačilo k tomu, aby všichni tito uživatelé překonali počet uživatelů konkurenčního Mac OS X Mountain Lion.

Pro upřesnění, ten je prozatím rovněž v testovací fázi, vydání jablečného systému ale připadá již na léto, zatímco Microsoft s Osmičkami přispěchá až na podzim. Oznámen byl přitom pouhých pár dní předtím, než vyšla Windows 8 Consumer Preview. Jak Microsoft, tak Apple uvolnili ukázková vydání svých nadcházejících operačních systémů. A pokud budete věřit číslům od reklamní a analytické společnosti Chitika, Consumer Preview aktuálně používá dvojnásobek lidí ve srovnání s Mountain Lion. Tato číslíčka avšak reprezentují pouze Spojené státy a Kanadu.

 

Data byla nasbírána v období od 13. do 19. dubna. Pro Microsoft vyhlíží docela pozitivně. Chitika rovněž ukázala tabulku s podíly ostatních verzí Windows. Podle nich už Windows 7 dávno převažují na starými Iskpéčky. Celosvětová statistika ovšem vypadá jinak, podíl Windows XP se drží vysoko především kvůli méně rozvinutým regionům.

Studie od společnosti Chitika

Zdroj: Chitica via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. no to je zase článek jak noha.

    Kdyby mi překladatel dal překlad tak jak to dělá google tak ho nakopu do prdele. Ano je to lepší než nic, ale určitě to není lepší než překladatel takže srovnávat jejich práci s tímhle paskvilem nejde.

    Já být hodná strýček Helmut.

  2. ano nebyt google, tak nas porad jini odiraji neskutecne penize, a tak by nebyli dostupne pro sirokou verejnost, treba prekladace, at si jdou trhnout stejne jako filmovi/hudebni producenti kteri neumej nabidnout dobrou cenovou politku a distribuci pres net. dale neco jako google earth umoznil jen az google. dale sice nepouzivam chrome ale prinutilo ostatni prohlizece modernizovat a ne jenom stat na miste jako treba firefox ci ie. dale email, bez modernizace google jinak by ani jini nehnuli, a do dnes meli vzhled jako seznam ktery az ted po mnoha letech se probudil.

    uz jsem parkrat anrazil a vyuzil na youtube zapnuti titlku ale to nekym uz byli pripraveni ale dnes jsem zkusil, rozpoznavani hlasu anglictiny do titulku a pak jeste jde prepsat do jineho jazyka, no proste budoucnost diky google, z velke casti i apple i kdyz jeho praktiky neschvaluji.

    a ms jde kupredu jen v os a office jinde zaostava.