SunBook: Ideální pro čtení na slunci

0

SunBook je nové zařízení od společnosti Clover Systems, které lze považovat za dobré řešení pro čtení elektronických knih na pláži. Jeho součástí je hybridní displej PixelQi, díky němuž je možné číst text z přístroje na přímém slunci. Kromě toho se tento zobrazovač vyznačuje i nízkou spotřebou.

Klasické LCD displeje jsou stále kvalitnější, jejich spotřeba je však i v případě, že jsou podsvíceny LED diodami, stále vysoká. Kvůli použité technologii jsou charakteristické špatnou viditelností na přímém slunci nebo při silném nasvícení. Řešení tohoto problému se podařilo částečně vyřešit pomocí hybridního displeje PixelQi. Ten dokáže s vypnutým podsvícením a při dostatečném množství okolního světla zobrazovat v 64 odstínech šedi – tedy podobně jako čtečky elektronických knih.

SunBook

Výbava netbooku je jinak vcelku standardní – v jeho nitru se ukrývá procesor Intel Atom N450 o frekvenci 1,66 GHz, který má k dispozici 1 GB operační paměti a 250GB pevný disk (SATA) s rychlostí 5 400 otáček za minutu. Nečekejte nijak dravý grafický výkon: netbook disponuje integrovaným grafickým čipem Intel GMA 3150, neobsahuje žádnou dodatečnou grafickou akceleraci. Ve výbavě nechybí čtečka paměťových karet (SD, SDHC, MMC), 0,3 Mpx webkamera, ethernet nebo WiFi (802.11n).

SunBook má hmotnost 1,3 kg a s dodávanou baterií vydrží nadstandardní dobu, díky úspornému displeji je to osm až dvanáct hodin. Podle výrobce je šasi utěsněné a odolnější proti vodě a vlhkosti – tedy ideální kombinace pro časté návštěvy pláže. Model SunBook je prodáván s operačním systémem Windows 7 za cenu 795 dolarů (přibližně 18 000 Kč).

Konfigurace modelu SunBook

  • Displej: 10,1″ (1 024 × 600), Pixel Qi
  • Procesor: Intel Atom N450 (1,66 GHz)
  • Grafický čip: Intel GMA 3150
  • Operační paměť: 1 GB DDR2
  • Pevný disk: 250 GB
  • Výbava: WiFi , 3 × USB 2.0, VGA, čtečka paměťových karet, webkamera
  • Výdrž: 8 až 12 hodin
  • Cena: 795 USD (přibližně 18 000 Kč s DPH)

Zdroj: liliputing

SunBook: Ideální pro čtení na slunci

Ohodnoťte tento článek!