Sundar Pichai potvrdil, že Google na I/O odhalí novou verzi Androidu

0

Sundar Pichai, šéf Chromu a Androidu, v rozhovoru pro Business Week prozradil, že Google na dnešní konferenci I/O odhalí novou verzi mobilního operačního systému. Hlavní novinky přitom dosud uváděl až na podzim spolu s novými telefonními Nexusy. Výrobci zařízení si pak ale stěžovali, že je to pozdě a na vánoční trh nestihnou dodat aktualizované telefony. To by se letos stát nemělo.

 

Pichai mluví pouze o preview. Pod tím se může skrývat cokoliv. Google jistě odhalí klíčové novinky v systému, aby se na ně mohli do podzim připravit vývojáři i výrobci. Ale zdali v blízké době uvede OTA aktualizace pro stávající Nexusy, na to zatím odpověď neznáme.

Android ale letos čekají velké věci. Mobily a tablety už nebudou jedinými oficiálními útočišti, ale zelený robůtek se dostane i do televizí, aut a chytrých hodinek. Systém už bude 64bitový, s novým běhovým prostředím ART  a čeká nás také nový barevnější vzhled.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já myslím, že se opravdu jedná o sjednocování WP s RT. Věřte, že ono je to opravdu trochu flustrující dělat zvlášť aplikace pro RT a WP (různá API, nestejné jménné prostory atd). Kdyby je sloučili, bylo pro vývojáře vše mnohem jednodušší (i pro samotný MS).

  2. Lidé nevědí, co vlastně dělají, když ho mačkají. Z aplikace stejně odchází zmáčknutím hlavního tlačítka, přičemž na hlavní obrazovce si vyberou jinou aplikaci.

    Kdysi se vykládal vtip, kolik programátorů Microsoftu je potřeba na výměnu žárovky a pointa byla, že žádný, protože Microsoft prohlásí tmu za feature. Doteď jsem o tom nepřemýšlel, je ale pravda, že to tlačítko zpět se občas chová nevypočitatelně. Ale rušit ho úplně je vylívat vaničku s dítětem.

    Vysvětlení pro ne-uživatele WP – šipka zpět dělá pokaždé něco jiného. Někdy je to jediný způsob, jak se v rámci aplikace odnavigovat z nějaké vnořené obrazovky (třeba v Nokia Drive nebo aplikaci pro Facebook se bez tlačítka neobejdete), ale někdy vás bez varování vykopne z aplikace na hlavní obrazovku nebo do předchozí spuštěné aplikace.

    Ale jindy se chcete vrátit do předchozí spuštěné aplikace a je to naprosto intuitivní a přirozené! Když si otevřete něco na Facebooku (z aplikace) a spustí se IE, šipka vás vrátí zpátky do aplikace Facebook. Jedno stisknutí. Na nových telefonech se budu muset vracet na dlaždice a lovit mezi nimi FB, nebo též zdlouhavě přes nabídku nedávno spuštěných aplikací? S tím bych je teda poslal někam…

  3. Žiaľ tu sa opäť ukazuje, Microsoft je Americká firma ktorá sa chce primárne presadiť v USA. A je silno obklopena Apple produktami. Je irónia, že práve v USA dosahuje Microsoft s WP najhoršie predajné výsledky. A zachraňuje ho EU a ostatný svet.