Super Mario je zajímavý experiment, Pokemon Go byl ale pro Hololens zrozen

0

Už jsme viděli různá využití Hololens, včetně prezentace, která neodpovídala realitě. Hololens mají zatím omezené zorné pole, takže před sebou vidíte neexistující objekty v relativně malém obdélníku, určitě ale zatím nevidíte rozšířenou realitu všude kolem sebe. Což potvrzuje také následující demo. To nás ale zajímá hlavně z jiného důvodu.

Pokud už vás nové hry neberou, podívejte se, jak na Hololens vypadají klasiky jako Super Mario Bros nebo Donkey Kong. Nelze říct, že by dvourozměrné tituly vyloženě potřebovaly rozšířenou realitu, spíš naopak. Jde ale o zajímavou ukázku technologie. Andrew Peterson vyvinul emulátor N3S, jenž zatím oficiálně ke stažení není, lze jej však zkompilovat.

Většina z vás nejspíš nic takového neudělá, tak aspoň mrkněte na video, jak vypadá Mario, když se k němu postavíte z boku a zbouráte tak jeho plochý svět. Podle Petersona není vůbec snadné optimalizovat aplikace, aby hry běžely a nepropadal se počet snímků za sekundu.

Možná pro vás bude atraktivnější Pokemon Go. Tahle hra je pro zařízení jako Hololens jako dělaná a jde pravděpodobně o nejlepší platformu pro hry postavené myšlence rozšířené reality. Matlání po obrazovce smartphonu pak i vedle dema raného prototypu vypadá směšně. Přestože firma CapitolaVR přinesla ukázku Pokemon Go na Hololens, od takového hraní nás dělí nejméně několik let. Vypadá to ale už teď dobře.

Zdroj: N3S via Neowin

 ‏@RobustelliDavid via The Next Web

Super Mario je zajímavý experiment, Pokemon Go byl ale pro Hololens zrozen

Ohodnoťte tento článek!