Super Talent RC8: konečně USB 3.0 flashka s řadičem SandForce

0

Je tomu více než rok, co společnost SandForce jako první nabídla řadiče, které byly výrazně rychlejší než ty od Intelu. Jenže čas ubíhá velmi rychle a už tu máme novější a (nejenom marketingově) ještě lepší řadiče se SATA 6 Gb/s. Co tedy udělat se skladovými zásobami, které letos nikdo nebude chtít? Snadná pomoc – dejme je do flashky.

Zdá se vám to šílené? Externí USB 3.0 disky jsou příliš rozměrné a USB 3.0 flashky nevhodné pro náročnější operace. Zatímco na běžnou USB 3.0 flashku zkopírujete film přibližně stejně rychle jako na Super Talent RC8, při práci s menšími bloky dat, vyhledáváním nebo instalací přenosného operačního systému bude mít navrch právě disk od Super Talentu se SandForce SF-1200.


Super Talent RC8


Super Talent RC8


Super Talent RC8 - ATTO


Super Talent RC8 - ATTO


Super Talent RC8 - Crystal Disk Mark


Super Talent RC8


Super Talent RC8

Stejně jako u konkurenčních USB 3.0 flashdisků nechybí uvnitř USB 3.0 – SATA převodník (nativních USB 3.0 flashek je na trhu jen několik). Řadiče SandForce disponují osmi kanály pro připojení NAND flash, nicméně, jak z důvodu nedostatku prostoru, tak kvůli nižší ceně zvolil Super Talent 25nm NAND flash čipy v BGA pouzdře zapojených ke čtyřem kanálům. To také potvrzují výsledky testů provedených na 50GB vzorku. Ten je přibližně stejně rychlý jako nová revize OCZ Vertex 2 osazená 25nm NAND flash čipy.

Pokud budete chtít získat z flashky maximální výkon, musí být váš počítač vybaven USB 3.0 řadičem. Při použití staršího USB 2.0 nepřesáhnou rychlosti zápisu a čtení víc než 40 MB/s. Super Talent nabídne RC8 ve třech kapacitách: 25 GB, 50 GB, a 100 GB (fyzicky 32 GB, 64 GB a 128 GB). Cenu očekávejte podobnou jako u čtyřkanálových SSD OCZ Vertex 2 25 nm.

Zdroj:
Anandtech,
The SSD Review

Ohodnoťte tento článek!