Superlesklý iPhone 7 se může lehce poškrábat, přiznává Apple a doporučuje použít kryt

0

iPhone 7 (Plus) přišel ve dvou nových barevných kombinacích – černé a temně černé (jet black). První je matná, druhá lesklá. A to je problém. Dokonale vyleštěný hliník bude velmi náchylný na vlasové škřábance. Stačí telefon vytahovat a zase strkat zpět do kapsy a časem kromě otisků prstů nachytá i jizvy. Apple to ví a dole na webu drobným písmem uvádí, že by lidé raději měli používat kryt.

Vysoce lesklý povrch temně černého iPhonu 7 je výsledkem precizního devítikrokového procesu anodizace a leštění. Je stejně tvrdý jako jiné anodizované produkty Apple. Na vysoce lesklém povrchu se ale můžou postupem času objevit drobné škrábance. Pokud tomu chceš předejít, doporučujeme iPhone chránit některým z mnoha nabízených krytů,“ píše Apple.

Lesklý iPhone 7 je náchylný na škrábance
Lesklý iPhone 7 je náchylný na škrábance

A hned v bodě nad tím informuje o tom, že telefon je sice voděodolný, což prokázaly laboratorní testy, ale pokud se vám podaří telefon utopit, výrobce vám jej nemusí reklamovat. Apple tak následuje Sony, které u Xperií také uvádělo voděodolnost, ale postupně opatrně upravilo podmínky, aby vodou poškozené telefony nemuselo reklamovat.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou odolné proti postříkání, vodě a prachu a byly testovány v kontrolovaných laboratorních podmínkách s hodnocením IP67 podle normy IEC 60529. Odolnost proti postříkání, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku normálního opotřebení postupem času snížit. Nepokoušej se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdeš v příručce. Poškození tekutinou není kryté zárukou,“ uvádí Apple.

 

via 9to5mac

Superlesklý iPhone 7 se může lehce poškrábat, přiznává Apple a doporučuje použít kryt

Ohodnoťte tento článek!