Supertichý větrák od Scythe

0

Japonský výrobce uvádí novou řadu 12cm ventilátorů s odvážnější specifikací hlučnosti než Noctua S-12. Řada používající kontrastní slova v názvu, „Gentle Typhoon“, bude ale nakonec obsahovat nejen modely s průměrem větráku 12cm, ale i 92mm ventilátory. Ceny se mají pohybovat od 7,90 do 9,90 EUR, větráky se tedy zařadí do takové vyšší střední střídy.

Všechny ventilátory řady budou mít přednastavené otáčky (jako tomu bylo u řady Scythe S-Flex), hodnoty budou mezi velmi nízkými 550 až naopak vysokými 2650 ot./min. Udávaná hlučnost je zřejmě v závislosti na otáčkách od 5 do 26 dBA. Měl jsem pocit, že dosud byla v tomto ohledu nejodvážnější Noctua, která u větráku S-12 udávala 6 dBA s U.L.N.A. redukcí, ale teď jsem se byl přesvědčit na web tohoto výrobce a u Noctua-S-12-800 s U.L.N.A. je dokonce méně než 5 dBA.

Nechme papírové předpoklady a měření výrobců stranou, pokud budou nové Scythe stejně tiché jako zregulovaná Noctua S, bude to v každém případě dobré. Ještě, aby při nízkých otáčkách trošku více ufoukaly, tvar, velikost a počet lopatek by jim k tomu mohl dát předpoklady.

Zdroj: Hartware

Ohodnoťte tento článek!