Už známe parametry Surface Dua. Tři roky aktualizací a ne zrovna oslnivý hardware

1

Loni na podzim Microsoft ukázal dvě zařízení, jež chystá. Nedávno jsme se dozvěděli, že Surface Neo, dvouobrazovkový počítač s Windows 10X, vyjde až v příštím roce. Naproti tomu rovněž dvouobrazovkový Surface Duo s Androidem by na trh letos dorazit měl. Konkrétně se se talk stane 10. září, i když zatím nepřekročí hranice USA.

Teď už také oficiálně známe specifikace. Zmíněné dvě 5,6″ obrazovky (dohromady dosáhnou úhlopříčky 8,1″) nabídnou rozlišení 2 700 × 1 800, poměr stran 3:2 a půjde o technologii AMOLED. Dle slov Microsoftu je spojí revoluční 360° pant. Kapesní počítač bude pohánět Snapdragon 855, 6 GB operační paměti a soubory budete ukládat na 128GB nebo 256GB úložiště UFS 3.0. Vyloženě špičkové parametry to tedy na dnešní poměry nejsou.

Čtěte také: Nový Surface Book 3 je nejvýkonnější laptop, jaký Microsoft kdy vyrobil

K dispozici budou čtečka otisků prstů, Bluetooth 5.0, WiFi 5 a LTE kategorie 18 pro stahování a kategorie 5 pro odesílání (umožňující teoretické přenosové rychlosti 1,2 Gb/s a 150 Mb/s). S 3577mAh akumulátorem Microsoft uvádí výdrž až 15,5 hodiny při přehrávání videa, až 27 hodin při telefonování a až 10 dní v pohotovostním režimu. V krabici najdete 18W nabíječku. 11Mpx foťák se světelností f/2.0 zřejmě neoslní, pro tento typ zařízení nebude důležitý. Aspoň podle Microsoftu. Port standardu USB-C 3.1 nepřekvapivě nedoplní jack pro sluchátka. Surface Duo bude vážit 250 gramů. Bude-li otevřený, v pase mu naměříte necelých 5 mm.

Pro Android Authority pak Microsoft potvrdil, že operační systém hodlá podporovat tři roky. Jistě to znamená přísun bezpečnostních oprav, skoro určitě ale také nové funkce. Surface Duo rovněž nabídne zabezpečení splňující firemní standard nebo programy pro Windows prostřednictvím cloudové virtualizační služby Windows Virtual Desktop. Cena přístroje začne na 1 399 dolarech.

Zdroje: Surface Duo documentation via Surface IT Pro Blog | Android Authority

Už známe parametry Surface Dua. Tři roky aktualizací a ne zrovna oslnivý hardware
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlasů

1 komentář