Surface Mini bude skoro určitě odhalen 20. května. Spekulace se mohou rozjet

0

V dubnu jsme se z neoficiálních informací dozvěděli, že menší varianta tabletu Surface je skutečně připravena a její vydání bylo záměrně pozdrženo. Na podzim se společně s druhou generací plnohodnotného 10palcového tabletu na trh nedostala kvůli tomu, že Microsoft neměl výrobní kapacity. Dále se čekalo na další optimalizace ve Windows, které přinesla jarní aktualizace pro Windows 8.1.

Tip: Každý Surface je prodělečný. Za devět měsíců Microsoft ztratil 300 milionů dolarů

Některé média ve Spojených státech obdržela pozvánku na menší akci v New Yorku. Konat se bude 20. května a zřejmě na ní Microsoft předvede Surface Mini, jak se zařízení přezdívá. Akce se bude stoprocentně týkat rodiny Surface. Všechny spekulace nedávno podpořil ještě obchod Amazon, v jehož katalogu se objevil obal pro Surface Mini. Dostupnost příslušenství byla ohlášena na 18. květen. Nyní na webu stojí datum 28. května.

 

Podle Mary Jo Foley na setkání promluví také Satya Nadella. Otázkou zůstává, zda bude tablet obsahovat procesor architektury ARM, nebo se spolehne na x86. Ve druhém případě by nám dovolil provozovat desktopové aplikace. Microsoft by neměl přestřelit cenu, aby uspěl.

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!