Šušká se, že Samsung chce koupit Nokii, Elop to však popírá

0

Nedávno se začalo spekulovat, že má na Nokii zálusk samotný Microsoft. Teď se prý do finských námluv zapojil i Samsung. Protože se jedná o čiré spekulace, pojďme si také vyložit jednu pohádku.

Osobně nevidím důvod akvizice. Samsung se s Nokií rozešel na několika frontách. Jako první opustil Symbian, vytvořil si vlastní životaschopnou platformu Bada a nejvíce se věnuje Androidu, i když má připravena i zadní vrátka s Windows Phone. A také je nejrychleji rostoucím výrobcem telefonů, třikrát rychlejší než Apple.

To Nokia zažívá největší útlum. Dlouholetá věrnost Symbianu se Finům vymstila, prodeje klesají nejvíce ze všech výrobců. Druhá platforma – MeeGo – také nevypadá, že by měla Nokii vytrhnout trn z paty. Ale Nokia zavrhla Android a rovnou se vrhla do velkého paktu s Microsoftem. Jak už jsme nejednou psali: zde má Nokia co nabídnout a spolupráce může být výhodná pro obě strany. Samsungu se dnes velmi daří, Nokia je v historickém úpadku.

Samsung proto do této rovnice příliš nezapadá a jestliže jsem byl o možném nákupu Microsoftem skeptický, to, že by Nokia připadla Samsungu, je ještě větší utopií. Nakonec to popřel i šéf Nokie Stephen Elop: „Všechny tyto pověsti jsou nepodložené.“ A v prohlášeních znovu opakoval slova, že Nokia se zapojí do „třetího silného ekosystému“, jímž je Windows Phone.

Kdyby měl Nokii opravdu někdo koupit, tipnul bych spíše notebookového výrobce, třeba HP nebo Dell. Mají peníze, nákupní náladu a do telefonního byznysu se příliš nehrnou. Jasně, Dell už má jeden telefon s WP7, HP bojoval dříve s Windows Mobile a teď po akvizici Palmu buduje platformu webOS, ale stále nemá prakticky žádný tržní vliv.

Zdroj: Cnet

Šušká se, že Samsung chce koupit Nokii, Elop to však popírá

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na ceske verzi eBaye se mi stavalo casto, ze cena tehoz predmetu dle Item no. byla vzdy vyssi nez na originalnim eBay.com – nevim zda jeste dnes, ale doporucuji to kontrolovat, pokud nakupujete pres tu ceskou verzi. Vypada to spis jako cover ve stylu eBaye na nejaky cesky affiliate webshop.

    Ja doporucuji treba http://www.buyincoins.com – je tam mene veci, ale mam odzkouseny tento cinsky eshop, a da se tam nakoupit spousta veci +/- stejne jako v aukci na eBay, postovne maji zdarma. Navic se da na zkousku u prvni objednavky usetrit az 15% z ceny nakupu kdyz se zadaji slevove kody (naposled jsem kupoval navigaci za 90USD, zadal jsem do coupon code kod “10%Ebay2011” a recommender slovo “logical” a cena razem spadla na 76 USD, coz potesilo, a tak dobrou cenu jsem nenasel ani na US eBay webu 🙂