Šuškanda: ultrabooky zklamaly, nahradí je konvertibilní „dva v jednom“

0

Jsou tomu téměř přesně dva roky, co na trh přišla první zařízení typu Ultrabook. Tuto značku mohly získat pouze notebooky vyhovující určitým standardům výkonu, výdrže na baterii a rozměrů. Hned v počátcích prodejů plánovači přestřelili odhady prodaných kusů údajně až dvakrát až třikrát. Intel samozřejmě nedal znát žádné znepokojení a oficiálně si pochvaloval, jak se ultrabooky dobře uchytily a jejich prodeje rostou. Což sice byla pravda, prodeje ale nadále zaostávaly daleko za původními odvážnými plány.

Server SemiAccurate ultrabooky kritizoval již od samotného počátku a pravidelně kritizuje cokoliv, pod čím je podepsán Intel, jeho tvrzení je tak potřeba brát s patřičnou rezervou. Charlie Demerjian tvrdí, že v nejnovějších interních dokumentech Intelu se prý ve spojení s ultrabooky používá slovo „failure“, které lze do češtiny přeložit jako zklamání, selhání, nebo fiasko. (Na obranu Intelu je třeba říct, že od ultrabooků doposud výrobci neutekli tak jako od Windows RT, takže není fiasko jako fiasko.)

 

Ultrabooky prý v marketingových kampaních nahradí zařízení označovaná „Two-in-One“ neboli dva v jednom. Prakticky je to ale to, čemu jsme doposud říkali konvertibilní ultrabook, jinými slovy zařízení, které má skládací nebo odtrhávací klávesnici, takže se dá používat jako notebook i jako tablet.

Nadále je povinný systém Windows 8 nebo 8.1, bez dotykové obrazovky by to ani nemělo smysl, a cena v České republice mnoho lidí neosloví. Mezitím Intelu utíká obrovský trh levných zařízení, která používají výhradně čipy architektury ARM.

Zdroj: SemiAccurate

Šuškanda: ultrabooky zklamaly, nahradí je konvertibilní „dva v jednom“

Ohodnoťte tento článek!