Svět Half-Life se rozroste o další hru. Vyjde už za měsíc a nebude to regulérní třetí epizoda

0

Epizoda 3 ani Half-Life 3 nejsou o nic blíž realitě, než byly před pěti lety. Dokonce jsou možná ještě dál. Po 18 letech totiž z Valve odešel hlavní scenárista Marc Laidlaw. Tento herní svět nicméně znovu ožije už za měsíc, přesně 11. února. Na Steamu totiž vyjde fanoušky vymodlené rozšíření HL2 s názvem Prospekt.

Naváže na první spin off Opposing Force, který vyšel coby datadisk k prvnímu dílu série již v roce 1999. Tehdy jsme se na události v zařízení Black Messa podívali z pohledu mariňáka Adriana Shepharda. Příběh Prospektu naváže na původní dění.

 

Za hrou stojí jediný vývojář, 25letý Richard Seabrook, který na Prospektu dělal rok a půl. Od Valve získal potřebné licence nejen na postavy, ale také na původní grafiku. Prospekt stojí na Source enginu (nevyžaduje zakoupený HL2), nabídne 13 levelů s délkou zhruba jako Epizoda 1. Seabrook tvrdí, že vylepšil textury, modely, nasvícení i umělou inteligenci, má také novou hudbu a dabing. Hra se prodává za 9 eur (240 Kč).

ProspektProspektProspekt 

Prospekt začíná ve věznici Nova Prospekt. Gordon Freeman je pomalu obklíčen vojáky, když v tom mu přijde na pomoc neznámý člověk, kterého za ním poslali jeho vortigauntští spojenci,“ tak zní premisa příběhu.

Původní Half-Life se v roce 2001 dočkal ještě druhého datadisku s názvem Blue Shift. V něm jsme příběh Black Messy sledovali z pohledu člena ochranky Barneyho Calhouna.

Zdroj: VG247, Steam

Ohodnoťte tento článek!