Svoji odhlučenou skříň představil i Xigmatek. Sesadí z trůnu Define R4?

0

Hitem poslední doby v oblasti počítačových skříní jsou především odhlučněné modely. Jedním z průkopníků v této oblasti je samozřejmě modelová řada Define společnosti Fractal Design. Tuto příležitost si nechce nechat ujít ani Xigmatek, který doposud podobnou skříň ve své nabídce neměl. Napravit tuto situaci má za úkol nový model s názvem Odin.

Xigmatek Odin

Rozměry novinky činí 580 × 205 × 495 mm, hmotnost bohužel výrobce neuvádí. Skříň podporuje základní desky formátu mini ITX, micro ATX, ATX a dokonce i E-ATX. Pro rozšiřující karty budete mít k dispozici sedm slotů. Jejich maximální délka může být až 330 mm, což je dostatečný prostor i pro výkonné grafické karty.

Koš pro sedm pevných disků je osazen v přední části skříně. Xigmatek nezapomněl ani na majitele optických mechanik, pro které jsou k dispozici celkem tři pozice. Napájecí zdroj se instaluje samozřejmě na dno skříně a nasává studený vzduch z prostoru pod skříní. Nechybí ani vyjímatelný prachový filtr.

Jak jsem se již zmínil v úvodu, novinka je zaměřena na co nejlepší odhlučnění instalovaných komponent. Obě bočnice jsou proto opatřeny tlumící vložkou, která brání pronikání hluku ven ze skříně a zároveň i obě bočnice zpevňuje. Stejným materiálem je vybaven i čelní panel a dvířka, která kryjí pozice pro optické mechaniky.

Skříň nabídne až sedm pozic pro ventilátory – dvě vpředu a ve stropu a po jedné vzadu, v bočnici a na dně. Zadní a stropní pozice jsou již osazeny z výroby. Zajímavě výrobce vyřešil spouštění horních ventilátorů. V případě vysokých teplot stačí na horním panelu otevřít jakési klapky. Jejich otevřením se aktivují stropní ventilátory, které začnou odsávat teplý vzduch z vnitřku skříně.

Vedle klapek ventilátorů je také posuvný kryt, pod kterým jsou osazena tlačítka pro spuštění a reset PC, čtveřice konektorů USB a konektory pro audio.

Xigmatek Odin se zatím neobjevil v nabídce žádného českého e-shopu. Vzhledem k cenové strategii výrobce očekáváme cenu kolem 2000 Kč. Bude tedy pouze na zákaznících, zda zvolí tuto novinku, nebo vsadí na osvědčenou konkurenci v podobě Fractal Design Define R4.

Zdroj: Xigmatek

Svoji odhlučenou skříň představil i Xigmatek. Sesadí z trůnu Define R4?
Ohodnoťte tento článek!