Svou rozšířenou realitu chystá také Snapchat. Letos nám ale nic neukáže

0

Snapchat je uzavřená online sociální síť, která nabízí úžasné (čtete příšerné) filtry pro selfies a která tvrdí, že příspěvky maže, i když to není úplně ten případ. Přesto samotný návrh sítě mladým, jak se zdá, vyhovuje, takže ji aktivně využívají radši než Facebook. Je to možná podivné, ale Snapchat chystá vlastní rozšířenou realitu. Podle International Business Times UK se přidal k Bluetooth Special Interest Group (SIG).

Tato skupina od roku 1998 dohlíží na vývoj standardů bezdrátové technologie a na licencování. Odtud se odvíjí spekulace o tom, že Snapchat připravuje vlastní brýle pro virtuální realitu. Dalším opěrným bodem je člověk, jenž spolupracoval s několika výrobci a pro deník Financial Times řekl, že Snapchat kontaktoval několik firem, aby mu pomohly sestavit první prototyp již během tohoto léta.

 Snapchat

Nic prý ale nenasvědčuje tomu, že se veřejného uvedení případného produktu dočkáme letos. List International Business Times UK tvrdí, že podle zdroje, jenž je se situací obeznámen, začal Snapchat plánovat rozšířenou realitu v tomto roce. Proto se dříve zajímal se o tematicky zaměřené startupy a najala několik lidí z firem Nest a GoPro, dále Ring, Canary, Sphero a především také pár jedinců, kteří dříve pracovali na Oculus Riftu.

Obecně tedy nabral odborníky a odbornice na marketing, elektroniku a management. Indikátorů je dost, ale jestli nakonec spatříme zařízení na rozšířenou realitu, se uvidí. A nejspíš nejdříve v příštím roce. Stane se ze Snapchatu z části hardwarový podnik?

Zdroj: International Business Times UK via Neowin

Svou rozšířenou realitu chystá také Snapchat. Letos nám ale nic neukáže

Ohodnoťte tento článek!