Svůj phablet už má i Acer, představil Liquid S1 s 5,7″ displejem [Computex]

0

Dalším výrobcem, který na Computexu představil svůj smartphone je Acer. Nový model se řadí do kategorie phabletů, kam spadají pádla s úhlopříčkou větší než pět palců. Liquid S1 nabízí 5,7″ s rozlišením 720 × 1280. Pro Acer je to první model s takto velkou úhlopříčkou. Smartphone je určen pro Asii a Evropu. Ve Spojených státech tedy budou mít potencionální zákazníci smůlu. I díky cílovému trhu bude telefon vybaven dvojicí slotů pro SIM kartu.

Acer Liquid S1
Acer Liquid S1

Telefon bude pohánět čtyřjádro s frekvencí 1,5 GHz a 1 GB operační paměti. Acer si vybral SoC od MediaTeku. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx doplňuje přední kamera pro videohovory s rozlišením 2 Mpx. Interní úložiště má kapacitu 8GB. Smartphone bude vybaven Androidem ve verzi 4.2 s minimálními úpravami. Podle prvních zkušeností se jedná víceméně o čistý Android.

 

Acer Liquid S1 se na Evropský trh dostane ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Cena je nastavena na 350 €. U nás by tedy nemusela přesáhnout hranici desíti tisíc korun. V první vlně bude telefon dostupný ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Rusku, Německu, UK a na Ukrajině. Následovat budou další země v čele s Itálií a Španělskem. O dostupnosti u nás zatím zprávy nejsou. 

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!